Leonardo | ФОТО
Дата и час: Съб Апр 27, 2024 10:05 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 63 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Манастирската поляна в Сопот
МнениеПубликувано на: Пет Юни 09, 2023 4:31 am 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 14, 2013 1:11 am
Мнения: 220
Местоположение: Бургас
Име: Христо Димитров
"Ако Lidl не притежават паркинга на който си спрял, то е нормално да ти поискат 10 лева"
Нормалното е паркинга да е осигурен и калкулиран в продуктите без те занимават иначе едва ли ще отидеш втори път или поне не с кола (парапланер в случая) особено, ако някой симпатяга на паркинга събира безотчетно пари срещу мерси. Като се замислиш едва ли ще си доволен от такава услуга още повече, ако ти кажат, че трябва да плащаш щото ти е скъпа колата (5 тандема, 3 тандема и тн) и реално определена цена няма, но "да му мяза"
Според мен втори път няма да стъпиш. То просто не се прави така.

_________________
Skywalk Mint


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Манастирската поляна в Сопот
МнениеПубликувано на: Пет Юни 09, 2023 6:41 am 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 9:39 am
Мнения: 333
Местоположение: Казанлък
Име: Николай Стоянов
Адаш, нормално е такива като мен, които имат 35 тандема за миналата година ( в които има некомерсиални ), да не са съгласни с "плоският данък", не е ли?
Не знам дали е само мое впечатление, но много хора не намират всичко това за правилно! Интересно е, че лифта също е пряко засегнат, толкова, колкото и месните клубове. Защо не се отнесе въпроса и до управата на лифта?

_________________
http://yahoooooskydance.com
https://www.youtube.com/channel/UCSGoiR72lOMLSLOYCar6oUw

Acro: U-Turn Thriller X3
XC/Hike&Fly: Ozone LM5
XC: Ozone M6
Tandem: Ozone Magnum 2


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Манастирската поляна в Сопот
МнениеПубликувано на: Пет Юни 09, 2023 7:38 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2297
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Справедливостта е трудно достижима и скъпа за поддръжка. Вариантът за плащане на поляната през билетите за лифта също е несправедлив за тези, които летят на прелети и кацат надалеч. Кой би се нагърбил да прави одит на тандеми, ученици и често ползващи поляната пилоти, за да направи справедлив пропорционален данък за следващата година? Кое ще убеди ползвателите да бъдат честни колко ползват? Кой ще бъде буфера ако някой се ожени и престане да лети следващата година? Кой иска да влезе в ролята на полицай?

YaHooooO написа:
Интересно е, че лифта също е пряко засегнат, толкова, колкото и месните клубове. Защо не се отнесе въпроса и до управата на лифта?
Управата на лифта е против да плащаме за поляната, както е против да плащаме за паркинга, където си спираме колите. Общината засега безплатно е предоставила тези паркинг места, но не иска да се намесва в отношенията Църква-Лифт. Много преди Чавдар от Църквата искаха да плащаме нещо за поляната, която ползваме. Благодарение на безвремието и лични контакти този въпрос се отлагаше, но капиталистическата реалност изисква все по-ефективно използване на ресурсите и търсене на пазарни компромиси.
Консумативният подход на Marv - дайте ми краен продукт и цена и не ме занимавайте с подробности - изглежда удобен, но е трудно осъществим. Ако следваме консумативната логика, то предлагам да платим на някой да намери начин как да си плащаме :twisted: за нещо което ползваме

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Манастирската поляна в Сопот
МнениеПубликувано на: Пет Юни 09, 2023 7:59 am 
Offline

Регистриран на: Нед Авг 26, 2018 5:12 pm
Мнения: 18
Име: Strahil Shefkenov
Много изписано, но в края не разбрах срещу откупа на сеното, арендаторът ще поддържа ли поляната окосена и чиста? Ако да, това е приемлива услуга, но ако откоса стои един месец и след това бали се пречкат още един месец - това не е ОК като споразумение. Ако арендаторът не желае да коси редовно, то може ли ние като ползватели да си косим и премахваме тревата, след като реално ще сме предплатили изцяло и в аванс целия теоретичен добив?


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Манастирската поляна в Сопот
МнениеПубликувано на: Пет Юни 09, 2023 8:28 am 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 14, 2013 1:11 am
Мнения: 220
Местоположение: Бургас
Име: Христо Димитров
Това с тандемните пилоти също не мога да го разбера. Докато приятелите ти са си насмогнали и летят за кеф ти работиш. Явно това някак си се свързва с по-висок социален статус. По аналогия с паркинга 5 таксита трябва да плащат местата на спортните коли понеже много печелят от бакшиши. Друг въпрос е, ако ги нямаше тандемите да уплътняват лифта дали е собственикът му отдавна де нямаше да е хвърлил всичко или цената на билета да е двойна. Респект към всички участници в темата просто си говорим.

_________________
Skywalk Mint


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Манастирската поляна в Сопот
МнениеПубликувано на: Пет Юни 09, 2023 8:53 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Аналози на подобни казуси няма ли по света? Лифт, старт, кацалка... Не е зле да се пита и да се проучат. Сигурно така ще се появи база, на която да се стъпи... Няма нужда да откриваме топлата вода, а само трябва да адаптираме подобни аналози към нашата българска действителност. :)

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Манастирската поляна в Сопот
МнениеПубликувано на: Пет Юни 09, 2023 10:01 am 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 9:39 am
Мнения: 333
Местоположение: Казанлък
Име: Николай Стоянов
Кацалката на Lago di Garda :

The landing area is quite visible and it is situated on the lake shores, 2 km north of Malcesine.

Paragliding club Malcesine takes care of the landing area. The landing area is free only for single flights and not for business flights.

During the summer a rescue service is almost always available. An inflatable boat will rescue you in case of accidental fall into the water. The service is chargeable and it is run by the club.

Since 2016, a bar service situated 2 metres away from the lake is also available: the bar has a nice atmosphere and it is a pilots and locals hangout.

_________________
http://yahoooooskydance.com
https://www.youtube.com/channel/UCSGoiR72lOMLSLOYCar6oUw

Acro: U-Turn Thriller X3
XC/Hike&Fly: Ozone LM5
XC: Ozone M6
Tandem: Ozone Magnum 2


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Манастирската поляна в Сопот
МнениеПубликувано на: Пет Юни 09, 2023 10:02 am 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 29, 2017 8:39 am
Мнения: 10
Име: Iliya Lilov
ВладиЧ написа:
Аналози на подобни казуси няма ли по света? Лифт, старт, кацалка... Не е зле да се пита и да се проучат. Сигурно така ще се появи база, на която да се стъпи... Няма нужда да откриваме топлата вода, а само трябва да адаптираме подобни аналози към нашата българска действителност. :)


Абе да не забравяме че живеем и в страната на чудесата и тук всякакви неща са възможни, които не стават по света.

Но по-сериозно, на скоро имаше статия относно Beechmont Australia, където старта е клубен, но кацалката е държавна и държавата е сложила забрана за кацане. Въпреки че масово се ползва мястото за cross country, и малък процент кацат под старта, се говори за тотално затваряне на този старт.

Надявам се на Сопот да не стигаме до там. В краен случей стадиона не е прекалено далеч от лифта ;)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Манастирската поляна в Сопот
МнениеПубликувано на: Пет Юни 09, 2023 11:29 am 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 9:39 am
Мнения: 333
Местоположение: Казанлък
Име: Николай Стоянов
niki написа:
Справедливостта е трудно достижима и скъпа за поддръжка.

Съгласен съм, но въпреки това съм избрал и избирам справедливостта, защото ако това че е скъпа ни кара да избираме другата страна, то ще живеем в един още по-несправедлив свят! :)

Предвижда ли се варианта ,в който : представителят на цялото парапланериствко общество съобщава, че искането на собственика е несправедливо, поради което не се приема ?

_________________
http://yahoooooskydance.com
https://www.youtube.com/channel/UCSGoiR72lOMLSLOYCar6oUw

Acro: U-Turn Thriller X3
XC/Hike&Fly: Ozone LM5
XC: Ozone M6
Tandem: Ozone Magnum 2


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Манастирската поляна в Сопот
МнениеПубликувано на: Пет Юни 09, 2023 12:02 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
YaHooooO написа:
niki написа:
Справедливостта е трудно достижима и скъпа за поддръжка.


Предвижда ли се варианта ,в който : представителят на цялото парапланеристко общество съобщава, че искането на собственика е несправедливо, поради което не се приема ?


И в резултат на това на това изявление, собственикът опъва два бодливи тела напряко на ливадата, която се ползва за кацане и парапланеристкото общество може да отиде след това да се оплаче на арменският поп... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Компромисът и преговорите са основата на цивилизацията! :wink:

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Манастирската поляна в Сопот
МнениеПубликувано на: Пет Юни 09, 2023 12:17 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2297
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Ники, не вярвам че винаги се водиш от справедливостта. Със сигурност има разни несправедливости за които си затвяряш очите, на които си се притъпил да не реагираш. Със сигурност правиш много компромиси заради по-важни неща като семейство, спокойствие и прочие.
Сещам се разказът "Гола съвест" на Николай Хайтов, където героят - горски пазач се бе вживял в защитата на гората, докато не го вкараха в затвора. Там си обяснява случая на адвоката, а той му вика - ти знаеш ли кой съм аз? Колко дела съм спечелил? Колко съм се издигнал? Какви имоти имам? Е, аз богатият с власт не мога да си позволя чиста съвест, а ти къде си тръгнал дрипав нещастнико?!

YaHooooO написа:
Предвижда ли се варианта ,в който : представителят на цялото парапланериствко общество съобщава, че искането на собственика е несправедливо, поради което не се приема ?
Разбира се. Но представителят трябва да убеди обществото да застане на една позиция. За представител съм предложил Гущера, но ако има други желаещи да станат представители, да намират решения и да работят за тях, то са добре дошли.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Манастирската поляна в Сопот
МнениеПубликувано на: Пет Юни 09, 2023 1:16 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 9:39 am
Мнения: 333
Местоположение: Казанлък
Име: Николай Стоянов
niki написа:
Ники, не вярвам че винаги се водиш от справедливостта. Със сигурност има разни несправедливости за които си затвяряш очите, на които си се притъпил да не реагираш. Със сигурност правиш много компромиси заради по-важни неща като семейство, спокойствие и прочие.

Справедливостта винаги е отправната ми точка, но си прав - понякога не казвам нищо (даже се сещам и за конкретен случай :) ), защото резултатът няма да е сериозен или пагубен за някой.

niki написа:
Сещам се разказът "Гола съвест" на Николай Хайтов, където героят - горски пазач се бе вживял в защитата на гората, докато не го вкараха в затвора. Там си обяснява случая на адвоката, а той му вика - ти знаеш ли кой съм аз? Колко дела съм спечелил? Колко съм се издигнал? Какви имоти имам? Е, аз богатият с власт не мога да си позволя чиста съвест, а ти къде си тръгнал дрипав нещастнико?!

Един от любимите ми разкази, който се оказва непознат за много хора!

niki написа:
YaHooooO написа:
Предвижда ли се варианта ,в който : представителят на цялото парапланериствко общество съобщава, че искането на собственика е несправедливо, поради което не се приема ?
Разбира се. Но представителят трябва да убеди обществото да застане на една позиция. За представител съм предложил Гущера, но ако има други желаещи да станат представители, да намират решения и да работят за тях, то са добре дошли.
[/quote]
Да си дойсем на думата - представителят не трябва по никакъв начин да понася тежестта от събитията и по-важното КАКВО РЕШАВАМЕ КАТО ПАРАПЛАНЕРИСТКО ОБЩЕСТВО? Това за мен засяга всички - от комерсилно летящи до начинаещи пилоти ( гостите на мястото ще тртябва да бъдат осведомявани да се съобразяват с правилата на мястото).
Дали всъщност решението трябва да е на парапланеристкото общество, или на най-уязвимите ? НО ако най-уязвимите са взели твърдо позицията да се плати, без да са конкретизирани условията и всичко това е неофициално, то тогава такива като мен ще трябва да се съгласят или да не се съгласят, с това което е решено спрямо собствените си разбирания за справедливост и морал.

_________________
http://yahoooooskydance.com
https://www.youtube.com/channel/UCSGoiR72lOMLSLOYCar6oUw

Acro: U-Turn Thriller X3
XC/Hike&Fly: Ozone LM5
XC: Ozone M6
Tandem: Ozone Magnum 2


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Манастирската поляна в Сопот
МнениеПубликувано на: Пет Юни 09, 2023 1:21 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Фев 28, 2011 9:39 am
Мнения: 333
Местоположение: Казанлък
Име: Николай Стоянов
И нека добавя- не става въпрос за 130-те лева.
И също така- предвид създалата се ситуация аз няма да кацам на тази поляна докато нещата не са точни и ясни! Нека това не се приема като бойкот, а като желание да не ощетя някой, който вече може да е платил.

_________________
http://yahoooooskydance.com
https://www.youtube.com/channel/UCSGoiR72lOMLSLOYCar6oUw

Acro: U-Turn Thriller X3
XC/Hike&Fly: Ozone LM5
XC: Ozone M6
Tandem: Ozone Magnum 2


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Манастирската поляна в Сопот
МнениеПубликувано на: Нед Юли 02, 2023 11:09 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Ебати дискусията за буквално 130 лв годишно, които може и да са по-малко (другата година) ако плащат и свободно летящите.
И това от хора, които дават по 8-9 бона за (тандемно) крило и тия 130 лв ги избиват с 1-2 полета.
Нормално е собственикът (в случая арендатор) да си монетизира инвестицията. Дали ще е така или ще вдигне "преместваема" кръчма (която се води земеделска постройка) по средата на поляната - все тая, човекът е инвестирал пари, търси възвращаемост.
Ако не ни (ви) изнася - свят широк, поляни - бол.
По същия начин и чеченецът дойде, взе лифта, вдигна цените, прее*а въздухария и тва е. Пороптахме, помрънкахме, пък в крайна сметка се примирихме.
Ползва ли се поляната от парапланеристи? Ползва се. Те имат ли интерес да кацат на нея? Имат.
Може ли арендаторът да каже "няма да кацате тука"? Може. Има пълното право да го направи.
Сметка без кръчмар не се прави. Ама колко бил взел от субсидия, ама колко бали бил окосил преди намсиколко години, ама колко пък сме му мачкали тревата... А колко е дал за косене, балиране, транспорт, поддръжка, аренда, какви други разходи има?
Имало е разговор с кръчмаря, който е бил е говорил, който не е бил и само си чеше клавиатурите и обижда тези, които са били. Няма нужда.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -4 
 
 Заглавие: Re: Манастирската поляна в Сопот
МнениеПубликувано на: Вто Юли 04, 2023 10:08 am 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 29, 2017 8:39 am
Мнения: 10
Име: Iliya Lilov
Проблема не е колко са парите, а че е абсурдно да каже че не може да си добие сено, като балите са на поляната в момента. Също така да взима субсидия за да добива сено и да иска плащане от парапланеристите, да не го прави.

Убеден съм че ако разговора беше по-скоро за 2600 лв на година да се прехвърли правото на ползване на Скайномад, нямаше изобщо да е такава дискусия и ще се съберат пари и за поддръжка лесно. Недоволството идва повече от това, че някой иска хем да вземе едни пари, хем да си добие каквото си иска и висчко се случва леко под масата.


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 63 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов