Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 2:00 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 63 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Манастирската поляна в Сопот
МнениеПубликувано на: Нед Май 28, 2023 7:22 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Както вече знаете от две години Манастирската поляна в Сопот има нов стопанин - Чавдар, който съживи и движи хижа Добрила и който години наред поддържа стръмния път до старта на Сопот. Освен всичко друго, Чавдар се занимава и със земеделие и животновъдство. Поляната до лифта е част от земите, които е наел и обработва.

Тъй като Манастирската поляната се използва предимно за приземяване на парапланеристи, Чавдар предлага това да се запази, но иска да бъде компенсиран за това, че газим тревата и не успява да добие сено, което му е нужно за животните.
Една коситба на поляната осигурява около 30 големи кръгли бали сено. С отбиване на вода от реката, поляната може да осигури и втора коситба или около 60 бали сено на година.

На Манастирската поляна се пресичат много интереси и гледни точки, няма нужда да се изпада в подробности и спорове, фактът е че ползваме нещо, което е чужда собственост и предлагам да постъпим разумно като всяка година събираме пари за 60-те бали сено (не слама). В момента с тези обилни валежи цената на бала е 45 лева.
Освен задължителното участие на тандемни пилоти, училища и редовно летящи на Сопот, добре е в кампанията по събирането на средствата да се включат и други пилоти, дори такива които не летят често или пък идват на Сопот с идеята за големи прелети и кацане надалеч. Смисълът е да се изградят коректни отношения и да се инвестира в някакво спокойствие, че Манастирска поляна е място за кацане на парапланеристи.
Отново ви призовавам да не изпадаме в дребни сметки, сегашната ситуация изглежда благоприятна и може да донесе някаква дългосрочна сигурност, особено на фона намаляващите кацалки в България. Преките и косвените разходи на Чавдар по Манастирската поляна са доста по-големи, става въпрос за взаимоизгодно сътрудничество и обединяване на усилията за запазване на това магическо за парапланеризма място.

Ако някой има идеи за развитие на парапланеризма на Манастирската поляна, то може да поеме инициативата по сътрудничеството с Чавдар и да стане представител на парапланеристите, а ние с готовност ще даваме своята лепта.
В клуб Скайномад сме достатъчно заети с различни дейности, но ако се наложи можем да влезем в ролята на представител, партньор и буфер.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -1 
 
 Заглавие: Re: Манастирската поляна в Сопот
МнениеПубликувано на: Вто Май 30, 2023 3:07 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Предлагам след полетите в събота, към 6 да се съберем на поляната и да обсъдим въпросите.
Всички заинтересовани са поканени.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Манастирската поляна в Сопот
МнениеПубликувано на: Пет Юни 02, 2023 8:33 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 20, 2012 12:04 pm
Мнения: 608
Име: Милен Димитров
niki написа:
Предлагам след полетите в събота, към 6 да се съберем на поляната и да обсъдим въпросите.
Всички заинтересовани са поканени.

Може би неделя е по-добе. В събота едва ли ще има летящи на Сопот предвид много лошата прогноза.

_________________
https://www.facebook.com/Paragliding4Fun?ref=hl


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Манастирската поляна в Сопот
МнениеПубликувано на: Съб Юни 03, 2023 8:08 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Ако днес не става, а в неделя времето е по-добри, то просто идвате да спите на Сопот днес, правим срещата и утре летите на Сопот.
Срещата си остава за 6 тази вечер.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Манастирската поляна в Сопот
МнениеПубликувано на: Съб Юни 03, 2023 9:40 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 20, 2012 12:04 pm
Мнения: 608
Име: Милен Димитров
niki написа:
Ако днес не става, а в неделя времето е по-добри, то просто идвате да спите на Сопот днес, правим срещата и утре летите на Сопот.
Срещата си остава за 6 тази вечер.


Ние летим на Сливен до вечерта, има ученици и тандеми. Няма как. Утре сме на Сопот.

_________________
https://www.facebook.com/Paragliding4Fun?ref=hl


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Манастирската поляна в Сопот
МнениеПубликувано на: Нед Юни 04, 2023 8:01 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Срещата се състоя и премина положително и конструктивно. Не знам някъде по света да има толкова приятелски дух между конкуренти в парапланеризма, между хора с различни гледни точки. Трябва да го ценим и пазим.

Присъстваха Николай Йотов, Петър Минчев, Емил Кирилов, Ивелин Калушков, Валери Цветанов, Любомир Георгиев, Стефан Илиев, Йордан Станев, Светослав Енчев.

Решено бе:
- да се опитваме да бъдем задружни по между си, да не позволяваме вклиняването на чужди интереси и монополи тип Цеко Минев, Юлен и Банско;
- възможно най-скоро да съберем пари за 60-те бали слама или 2700 лева по текущата цена от 45 лева;
- парите ще се събират от Сопотския парапланерист - Любомир Георгиев (нула897846нула9три) който често можете да намерите на поляната;
- Петър Минчев (Гущера) ще предава парите на Чавдар;
- основните дарители ще са около 20 тандемни пилота и инструктора, но е добре да се включат и останалите ползватели които летят често на Сопот и дори хора от чужбина, които милеят за Сопот. Ако се съберат повече пари, то ще отиват за ветропоказатели на кацалката и старта или ще се прехвърлят за следващата година.

Изготвихме и списък на пилотите от които очакваме да внесат 130 лева за тази година. Тези, които считат че летят рядко, например под 10 полета на година, или имат финансови затруднения могат да дарят колкото желаят. Аз имам около 20 тандема за миналата година. Разчитаме на вашата съвест и се надяваме да няма тарикати и ослушвания, защото една загуба на поляната ще бъде болезнена за всички - и за често и за рядко летящите. Даже, тези които вече не летят на Сопот биха скърбили за това вълшебно място.

Списък на тандемните пилоти, които са забелязани да се приземяват през 2022:

1. Валери Цветанов
2. Милен Дончев
3. Стефан Илиев
4. Христо Пецанов
5. Петър Минчев (Гущера)
6. Николай Йотов
7. Ивелин Калушков
8. Светослав Монов
9. Иван Илиев
10. Даниела Димитрова (Дънди)
11. Андрей Агаин
12. Камен Куманов
13. Емил Кирилов
14. Светослав Енчев
15. Тошо Тодоров (Батман)
16. Пламен Тодоров
17. Момчил Димитров
18. Атанас Коев
19. Николай Стоянов (Yahoo)
20. Светослав Томанов (Хвърчилото)
21. Христо Сливков

Като съберем парите за тази година ще публикувам тук списък кой колко е дал.

От Скайномад ще участваме с допълнителна вноска. От догодина плануваме да въведем членски внос за да има за общественополезни цели, за да приучаваме членовете си че свободата иска грижа, че не е просто даденост.

Съединението прави силата, а силата прави свободата!

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +9 / -1 
 
 Заглавие: Re: Манастирската поляна в Сопот
МнениеПубликувано на: Нед Юни 04, 2023 3:28 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 20, 2012 12:04 pm
Мнения: 608
Име: Милен Димитров
Защо трябва да се плаща цялата сума? Нали човека ще я коси! Ще събере поне 20-тина-30 ( миналата година толкова се търкаляха). От държавните субсидии за поляната не се интересувам!!!

_________________
https://www.facebook.com/Paragliding4Fun?ref=hl


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -1 
 
 Заглавие: Re: Манастирската поляна в Сопот
МнениеПубликувано на: Нед Юни 04, 2023 4:18 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 24, 2016 7:03 pm
Мнения: 37
Име: Михаел Манолов
niki написа:
Списък на тандемните пилоти, които са забелязани да се приземяват през 2022:

...

10. Даниела Димитрова (Дънди)

...



За хората, които не познавам не коментирам, но ми е интересно, кой точно е забелязал "Даниела Димитрова (Дънди)" да се приземява на поляната след като цяло лято се възстановяваше от травма и пролетя соло чак края на есента (не на Сопот)? :roll:

Жалко, че бяхме на друга локация и не присъствах, но ми е интересно дали някой провери достоверността на цената, която човека е обявил? То сигурно има бали и от 500 лева, ама може да има и от 20. Не казвам, че човека лъже, ама да не стане така, че да излезе по евтино да купим 60 бали и да му ги занесем, отколкото да му ги платим.
За бройката (60) не коментирам, защото няма как да знаем точно, но също съм скептичен. :roll:

И все пак - най-големите бали, които съм виждал (120 х 120) тежат между 200-300кг, според състава.
60 бали х 200кг = 12 тона
Аз трева все съм виждал, ама 12 тона си мисля, че не съм виждал (камо ли 18).

Чудя се, как така всички земеделци в Добруджа не са се усетили да сеят трева, а сеят жито, след което вървят множество разходи по инвентар, семена, торове, препарати, кражба и тн.
Та тя и математиката не излиза :
Не съм експерт, но все пак съм местен и имам доста познати, та си позволих да питам:
Добива на пшеница в Добруджа е 650-700кг. / дек. (не бива да се бъркат плодородността в Добруджа и плодородността около Сопот - на едното място земята е предимно 2ра или 3та категория, докато кацалаката е 9та).
Последната реална сделка за която ми разказаха е била при цена от 500 лв. / тон, от които близо 50% отиват за разходи още преди да е била продадена пшеницата.
Сметките показват доход между 162,5 лв. и 175 лв. на декар. (при почти целогодишен труд)

От друга страна, вие казвате че добива на човека от 26,5 дка е 2700лв (тук дори не коментирам, че реално използваемите площи са поне 25% по-малко) или 101.89 лв / дка с далеч по-малко труд, техника и работна ръка.

Дори и това да е цялата истина, аз не познавам човек, който да предпочита да изкара 160лв с цяла година бъхтене вместо 102 с 2 седмици работи през годината (тук говоря само за "земеделие". Работата по животните е друга бира.)

Обаче това не е цялата истина. Ако броим и следните фактори:
* поне 25% по-малко добив от Добруджа (реално е още по-малко)
* поне 25% по-малка площ от кацалката, заради храсто-дървовидния пояс, палаткаджиите, въздухариия, мото-събора, волейболната мрежа и всички играещи, бетонния постамент в източната част, бягащите деца и кучета и др., към които нямаме касателство

То излиза, че или е далеч по-изгодно да се "гледа" трева вместо зърно и сума ти земеделци си блъскат главата, че са станали милионери вместо милиардери, или някой се опитва да ни прави на луди.
Аз за себе си знам кое е вярното, вие преценете според вас как е. :wink:

***
Далеч не ми е целта да хленча и да руптая срещу плащането. Само казвам, че се подиграват с вас :)

Да се върнем на по-важния въпрос:

Кой точно на срещата говори за "приятелски дух", "дружолюбен и конструктивен разговор" и "задружие" между "конкуренти" и в следващия момент вмъква името на Даниела Димитрова ни в клин, ни в ръкав, при положение, че поне 5 души от изброения състав знаят за въпросната травма ?
Много ми се иска да обсъдя с този човек откъде идва объркването.

ПС: Да ви успокоя - травмата не е от летене, а и тя лично беше съгласна веднага да се включи, въпреки, че е летяла не 20, а 0 тандема на Сопот.


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -1 
 
 Заглавие: Re: Манастирската поляна в Сопот
МнениеПубликувано на: Нед Юни 04, 2023 5:43 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Ное 11, 2011 6:26 pm
Мнения: 35
Име: Димитър Йотов
Мишо по принцип си прав ,но остави лош привкус към иначе добрата инциатива,но пък за едно съм спокоен ,за българският казан в Ада няма да събираме пари за каквото и да ни потрябва,сами си се дърпаме надолу!


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -1 
 
 Заглавие: Re: Манастирската поляна в Сопот
МнениеПубликувано на: Нед Юни 04, 2023 6:59 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Сега разбрах защо толкова гладко мина срещата вчера :wink:

Мишо, казах по инерция че Дънди е летяла миналата година, вероятно защото съм я виждал на поляната покрай тандемния й бизнес и защото май я видях да се приземява на Сопот с тандем тази година. Сега се сетих че съм виждал Иво Геров и Димитър Илиев (Бормата) също да летят на Сопот.
Хората от списъка не са длъжни да участват, така че не виждам защо превантивно ставаш адвокат на Дънди, информираш ни за травми и така нататък.

Ясно е че тези 60 бали са завишени, ясно е че има и други разходи и сметки.
Основният въпрос е дали да плащаме въобще нещо за поляната която ползваме?
След това може да продължим с вторични въпроси като колко трябва да плащаме, как да става това, ще има ли поддръжка на поляната, кой ще я прави, при какви условия и така нататък?

Предлагам да се разделим на две групи:
- групата на балъците, които искат да плащат защото ползват чужда собственост
- група на паразитите, които безскрупулно ползват чуждото и не им пука за обществото в което живеят

Мисля, че на поляната е възможно дългогодишно миролюбиво съжителство на балъци и на паразити и нека обществото и пазара решат кого да насърчават с клиенти и препоръки.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
 Заглавие: Re: Манастирската поляна в Сопот
МнениеПубликувано на: Нед Юни 04, 2023 7:17 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 10:00 am
Мнения: 427
Местоположение: София
Име: Георги Стефанов
Доколко разбирам, всички кацащи на поляната сме на гости на Чавдар.
Когато аз съм на гости уважавам домакина( Чавдар не го познавам) или макар и да ми е трудно опитвам да се държа добре.
Разбира се при кофти домакини не ходя на гости. Ясно е, че аз съм кофти характер и не ме канят много на гости.
Ако ми се ходи някъде, но не ме канят...ми не ходя там..
Аз съм съгласен да подам ръка ( здрависеснето е да се види, че човек не носи оръжие) пък после ще му мислим

П.п: ако мога да си изкарам пари без да се потя, то....не се потя


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Манастирската поляна в Сопот
МнениеПубликувано на: Нед Юни 04, 2023 7:22 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 24, 2016 7:03 pm
Мнения: 37
Име: Михаел Манолов
Мити,
Инициатива е, когато се борим да си извоюваме владението върху поляната (следва да се прави разлика между собственост и владение), а не когато привеждаме глава и се съгласяваме първоинстантно на исканията на някой. Това е рекет, не инициатива.

Съгласен съм, че трябва да замажем положението за тази година и, че вече сме закъснели за каквито и да е ходове, но правейки го по този начин, показваме, че сме кравички и могат да ни доят до сухо. Ако човека си искаше колкото е реално (и не под масата) мнението ми щеше да е коренно различно. Не виждам защо казваш, че вървя към ада, понеже се защитавам ?? Друг е въпроса ако първоначалната идея е била да се изложат фактите така, че да се съберат парите по най-тих и бърз начин. Не обвинявам никой конкретно, въпреки че е било най-правилно още с първия контакт да се започнат преговори а не "добре, ще направим събрание и ще съберем парите".

С така изложените планирани действия (които след няколко разговара разбрах, че все още не са в действие слава богу и все пак се обмисля някакъв ход), нищо чудно догодина кацалката да стана още по-плодородна и да "снася" не 60, ами 90 бали. И да струват не 45, ами 65лв. А след 2 години да "косим" и от старта по 50-100 бали.

Да не мислите, че като платите по 2 бали (в обработен вид) някой ще ви ги даде? Като нищо хем ще платим като попове, хем човека ще си прибере 20-25 бали (реалния добив), хем ще си взима субсидията.

Твърдо съм против и да се плаща под масата, каквато е и уговорката до момента (нямам право на глас, така че просто мнение).
В крайна сметка Сопот, колкото и да милеем за него, не е незаменим. С добра организация (и инициатива :wink: ) можем да си организираме транспорт на Беклемето, който дори ще е по-бърз и евтин или да се каца на другата кацалка и да се върви 5 мин до лифта. Честно казано, аз вярвам, че каквито и позиции да заявява този човек, той е безсилен - какъвто и ход да предприеме срещу нас или сам ще си унищожи добива, или ще влезе в такива разходи на време и пари, че пак ще му избяга сметката, но както казах по-рано е най-добре да го обезщетяваме, колкото е редно, за да е хем вълкът (рекетьора) сит, хем агнетата цели, но не и повече от редното.

niki написа:
...
Решено бе:

- възможно най-скоро да съберем пари за 60-те бали слама или 2700 лева по текущата цена от 45 лева;

...


niki написа:
...

Основният въпрос е дали да плащаме въобще нещо за поляната която ползваме?

...


Сега последно в преговори ли сме или вече сме подписали рекетьорски договор?

Не знам защо сте преценили, че съм против да си плащаме като цяло, след като съм подчертал съгласието си няколко пъти. Просто има начин това да стане без да има "паразити" и "балъци", а да има аналитично мислене и информирано решение. И в крайна сметка да не взимаме решения по инерция :wink:

niki написа:
...

не виждам защо превантивно ставаш адвокат на Дънди, информираш ни за травми и така нататък

...


Бих го направил (и съм го правил) за всеки, който познавам достатъчно, за да преценя, че името му се впряга с грешен контекст и се вмъкват неверни факти. Ако щете ме съдете затова :)


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Манастирската поляна в Сопот
МнениеПубликувано на: Нед Юни 04, 2023 9:55 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 8:24 pm
Мнения: 31
Местоположение: Велико Търново
Добре де. Защо толкова години никой от силните на Сопот, не се е срещнал със собствениците от манастира? Ей така, за себе си… Аз го направих на Скалско. И как може да не ви е срам… основните играчи са Дънди, Ники, и Емо там… ами мен ме беше срам, когато Ники Йотов даде за Скалско за метеостанцията пари преди години. Това нищо, ами ако следващата година поискат 10 000 лева? Пак ли ще събираме? Не съм тарикат, плащам си - когато мога… но не обичам и да се чувствам изигран.
Тази година ще платя 130 лева за Сопот.., защото нашият старт на Скалско го чисти главно Цецо от Враниловци… а той не лети отдавна. Но, или криете някаква драма която се случва на Сопот, или просто така е по-лесно. В крайна сметка, не вярвам, ако парапланеристите изведнъж изчезнат от Сопот. Някой да има полза в района от това. Прави ми и нещо друго впечатление… Метеостанцията на Скалско ни я купи община Дряново, а община Сопот къде е…


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Манастирската поляна в Сопот
МнениеПубликувано на: Нед Юни 04, 2023 10:11 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Само да отбележа няколко точки:

Първото съобщение на тази тема е от преди седмица, съобщението за събранието е от вторник.
Явно форума се чете от заинтересовани, но много заинтересовани се обаждат чак след като се взе някакво решение.

За срещата вчера са уведомени - всички четящи този форум + всички пряко заинтересовани лица. За пряко заинтересовани лица се считат всички които развиват комерсиална дейност свързана с тази поляна.

На срещата вчера имаше всичко на всичко 9 човека - явно другите не са чак толкова заинтересовани в вземането на решение но рязко стават заинтересовани като се наложи да се плаща нещо някъде!

Общо взето става мини модел на цялата ни държава - избирателна активност 30% а останалите 70% роптаят срещу взетият избор.

Никой не оспорва съмнителността на исканите пари и исканата сума ... крайната ситуация обаче е следната - кацалката е частна собственост. Ако на собственика нещо не му е кеф - утре може и рози да засее на нея. Относно алтернативната кацалка ... собственика е същият ... и доколкото имаме информация - алтернативата кацалка НЯМА да бъде спасена и предстои нейното изчезване.

Практиката за плащане на земи за кацалки колкото и да не ни се иска я има по цяла европа и по цял свят - глобализацията колкото и да не ни се иска идва и при нас ... и само ние сме си виновни че не сме взели мерки по-рано въпреки че много хора от години предупреждават за тази ситуация в която изпадаме в момента.

Скайномад купи кацалка под беклемето преди доста години и сме водили няколко кампании за набиране на средства за закупуване на други земи с почти 0-лев интерес, ако си мислите че под беклемето има много алтернативни кацалки, гарантирам че в близките 10 години има голяма вероятност единствена свободна кацалка да остане вече закупената ... ама то това нали някак си е далллече в бъдещето ... както беше и ситуацията с кацалката на Сопот.

В Лаутебрунен (Швейцария) наемът на кацалката се плаща от всички развиващи комерсиална дейност на мястото и е от порядъка на 250 000 франка на година (може и да греша и да беше повече)!!!!!!
В нашият случай говорим за наем който разделен на всички тандемни пилоти развиващи дейност на тази поляна би бил в размер на 1 (ЕДИН) тандемен полет за година.

На срещата вчера се взе решение хората развиващи комерсиална дейност на тази поляна да поемат въпросната такса - списъкът с пилоти който съставихме включва всички за които се знае че развиват или са развивали активна комерсиална дейност на Сопот - списъкът е отворен и може да се допълва. Решението е всеки да се включи с такса по съвест - лично аз смятам че повече от 50% от населението са с чиста съвест основно защото не я ползват...а само времето ще покаже дали е така. Свободно летящите по никакъв начин не са натоварени но ще бъдат приветствани да се включат ако желаят - всяка помощ е добре дошла.

Също така е добре да се осъзнае и факта че всичко това е отворено за дискусия с всички заинтересовани страни - всеки е добре дошъл да поеме инициативата за съжаление практиката показва че заинтересованите винаги са по малко от недоволоните. Сегашната схема вероятна не е най-справедливата за всички, но при всички положение ми се струва по добра от сценария да се събудим в състояние на монопол и някой да почне да ни следи кой точно колко и как ползва поляната, кой колко полета прави и как и къде каца, или сценария в който някой да ни гони по поляната с касово апаратче и такса кацане!

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Манастирската поляна в Сопот
МнениеПубликувано на: Нед Юни 04, 2023 10:32 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Дек 18, 2004 8:24 pm
Мнения: 31
Местоположение: Велико Търново
Иво, малко влизаш, като съдия тук. Лично аз, разбрах снощи, след като Ники ми се обади непосредствено преди срещата. Приех обаждането, като вик за помощ. Не може години безхаберие по една, или друга причина да се оправи за една нощ - факт. Най-преките засегнати ще сте вие, които сте там. Групи от ученици, апартамент и т.н. Кой е засегнат всеки сам си решава. Аз пари ще дам, но не ми харесва подходът. Аз ще съм доста засегнат, ако собствениците на поляната на Скалско ми забранят да кацам там, за това от години контактувам с тях. И засега мисля, че няма да имаме проблеми. Не говоря за нивите, в които кацат учениците и влизате преди да са ожънати… Ясно е, че ще помогнем - поне нормалните до някаква степен от нас. Лично на мен не ми трябва цялата кацалката на Сопот. И не мисля, че газя много :)… нито водя тълпи от хора да газят тревата… Дори съм склонен да ви возя няколко дни без да ми плащате, често идвам с един двама пасажера и да си добавите тези пари…
Предпочитам да ме гони някой на кацалката с касов апарат. Така ще платя предполагам под един процент от кацанията през годината, или доста под един процент. Не става въпрос за пари, а за нормални принципи. Има много богати хора, които от възпитание не отговарят, но зад гърба ви говорят. Нито съм богат, нито възпитан.


Последна промяна momchil на Пон Юни 05, 2023 12:20 am, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -1 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 63 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов