Leonardo | ФОТО
Дата и час: Съб Май 11, 2024 11:12 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 68 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

ЗА или ПРОТИВ лифта над х.Пионерска в Рила
ЗА 24%  24%  [ 12 ]
ПРОТИВ 22%  22%  [ 11 ]
ЗА, но да се направи като в "белите страни" 54%  54%  [ 27 ]
Не ме интересува, да правят каквото си искат 0%  0%  [ 0 ]
Общо гласове : 50
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 15, 2008 8:50 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Човеко - gotov da leti. Какво искаш ти, какво искам аз, какво искат тези с мерцедесите, какво искат гладуващите в Индия и Африка, или индианците по поречието на Амазонка... Та всеки има някакви искания, но подобни искания не са предмет на разглеждане в този форум. Въпроси от рода на, кой на кой платил рушвет за стоежи и кой бил мафия, пък кой бил жертва на строителната мафия, не касаят пряко парапланеризма... А това е парапланеристки форум, не знам дали си забелязал...
Ако нещо те интересува за летенето и можем да ти помогнем пиши... Ако не, хайде моля ти се, не ни занимавай повече с глупости!

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 15, 2008 8:51 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Ясен Савов написа:
В случая въпросът би трябвало да бъде принципен - "за" ли сме или сме "против" незаконната сеч и незаконните строежи? "За" ли сме или "против" действията на някакъв мутренски "елит", който действа безконтролно, извън демократичните и законови рамки, и безнаказано унищожава природата на всички българи? Било то на хижа Пионерска, или където и да е другаде. "За" ли си или "против"?

...ами отвори нова тема и си пусни анкетата :wink:

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 15, 2008 9:33 am 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 458
Местоположение: София, etc.
Gotov_da_leti, бате, има някои хора с които да се чудиш как да комуникираш. Струва ми се че в тая дискусия такива като нас, от една страна, нямат почти никакви допирни точки с много други участници в същата дискусия. Това са огромни разлики в ценностните системи... Как да комуникираш с такива хора, как да ги убеждаваш в нещо, при положение че ценностите им са съвсем други? Все едно французин да убеждава китаец колко е ценно някакво хубаво сирене. Да, ама китаеца е развил друг вкус и сирене не яде. Боли го жълтия *** за сиренето на французина. Той си е свикнал на неговата си китайска манджа и това му се яде; това за него е храната.

Разбираш ли примера? Тия хора искат да се нахранят, да си пийнат на маса, да си купят нова кола, нов телевизор... такива работи. Това е ценно за тях.

Дива природа, екология, устойчиво развитие, будно гражданско общество... Такива ценности те гледат като наивно идеалистични. Аз примерно за тях съм балъче наивник, а ти си поредният маскара дето иска да намаже нещо.

Човече, не се оставяй да ти отнемат от енергията! И не позволявай на негативни типове да те онегативяват, защото това е опасна фигура в летенето, без майтап:)

И не се притеснявай - не само проблемите на света се глобализират; глобализира се и културата. И тук ще се сети народа; не сме ЧАК толкова провинциална нация, че да си разрушим природата (например) без да ни стане ясно какво не е наред в модела на развитие и какъв модел би бил по-добър. Дано само не се окаже леко късно.

А наздраве, пич!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Q
МнениеПубликувано на: Съб Мар 15, 2008 9:52 am 
Offline

Регистриран на: Пет Апр 13, 2007 8:12 pm
Мнения: 1483
Qska ne depresirai gorkoto mom4e

_________________
I v rotor i v Cb vse mi e dobre ....... CB TEAM


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 15, 2008 1:43 pm 
gotov_da_leti написа:
Петър написа:
Природозащитници?!? Пфу – долни рекетьори!!! Появяват се само там където могат да изкарат пари за себе си като се крият зад велики идеи за спасяване на природата. Нали нашата страна се бори да стане туристически център – как да стане това без пътища, лифтове, 100%-тово покритие на GSM оператори?!? Тези природозащитници не намират подкрепа в местното население, те са една пречка за по-високия стандарт на живот на хората. А най-лошото според мен е, че като се обявяват против нещо, не предлагат алтернативен вариант. Е, има вариант – дайте ни $$$$$$$$$ и ще си мълчим (за сега). Със сигурност има и сред природозащитниците безкористни хорица, но все така се получава, че те са употребени за дадена кауза. Какво да ги направиш, толкова им е акъла. Няма да строим повече хотели по Черно море и по планините!!! – кой ви нае да протестирате против хотелите бре??? Аз знам кой – тези, които вече имат построени хотели, ама няма достатъчно туристи за тях. Пазарът на туризма ще се саморегулира и без вас. А природата ... природата също има своите механизми. Каква ирония само – ще бъдат изсечени известно количесто дървета за построяване на хотели, писти, пътища, но останалите гори няма да може нито една дърводобивна компания да ги пипне с пръст, защото вече собствениците на тази инфраструктора ще са на ваша страна. Собствениците ще имат интерес региона да е чист и доколкото е възможно непроменен. Така че мили мои природозащитници – уважавам някои от вас, но не се борете против туризма. Борете се против индустриалните замърсители – там има много какво да се желае. Борете се против бракониерите. Или май те не са хапка за вашата уста?!?
И ако до сега говорех по-скоро по принцип, сега казвам, че Аз имам интерес в планините да има повече лифтове и пътища. Идеята за летенето пред хеликоптера е толкова нелепа и неприложима, че няма да си правя труда да я коментирам. Не ми се пише повече, че още повече ме хваща яд.


:evil: :arrow: Петре, аз мога за мен да ти кажа, че не взимам ама никакви пари от това. Ако щеш ми вярвай. (м/у другото за последен път го обяснявам, понеже не ми се ще да се дразня излишно, четейки някои постове)...Аргументирай се , защо смяташ, че сме рекетьори и че ни плащат? Всъщност телевизията и вестниците са големи манипулатори. Да отбележа, че някой вестници са купени от мутрите...
Аз протестирам понеже искам дива природа, а не там некви да си перат парите. То само няколко си дървета щели да отсекат, а ти 1 дърво да си засадил ??????????????? + това за Рила се готвят още 7 ски курорта (това са километри писти, осъзнаваш ли какво са километри пистИ, (нещо почвам да се вбесявам). Добре, че някои хора тук ме подкрепят.Благодаря за което! За повече информация вижте www.forthenature.org, a и до момента са събрани над 100 хил. подписа (малко а?) (между другото утре от 13. ч до Ариана ще има протест, на който му е мила Рила и 7тте езера да дойде).
А и Пасторе като темата се била, разводнила, ми не пиши тука бре. Защо да я махат?


Готов_да_лети, чувал ли си за "Български Зелен Кръст", "Зелен Алианс" и имаше още една две такива дето не се сещам за имената им сега? Наясно ли си какви хора стоят зад тези организации? Ако не знаеш се поинтересувай и се сети защо битува такова мнение за природозащитниците.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Мар 15, 2008 2:12 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Ясен Савов написа:
Gotov_da_leti, бате, има някои хора с които да се чудиш как да комуникираш. Струва ми се че в тая дискусия такива като нас, от една страна, нямат почти никакви допирни точки с много други участници в същата дискусия. Това са огромни разлики в ценностните системи... Как да комуникираш с такива хора, как да ги убеждаваш в нещо, при положение че ценностите им са съвсем други? Все едно французин да убеждава китаец колко е ценно някакво хубаво сирене. Да, ама китаеца е развил друг вкус и сирене не яде. Боли го жълтия хуй за сиренето на французина. Той си е свикнал на неговата си китайска манджа и това му се яде; това за него е храната.

Разбираш ли примера? Тия хора искат да се нахранят, да си пийнат на маса, да си купят нова кола, нов телевизор... такива работи. Това е ценно за тях.

Дива природа, екология, устойчиво развитие, будно гражданско общество... Такива ценности те гледат като наивно идеалистични. Аз примерно за тях съм балъче наивник, а ти си поредният маскара дето иска да намаже нещо.

Човече, не се оставяй да ти отнемат от енергията! И не позволявай на негативни типове да те онегативяват, защото това е опасна фигура в летенето, без майтап:)

И не се притеснявай - не само проблемите на света се глобализират; глобализира се и културата. И тук ще се сети народа; не сме ЧАК толкова провинциална нация, че да си разрушим природата (например) без да ни стане ясно какво не е наред в модела на развитие и какъв модел би бил по-добър. Дано само не се окаже леко късно.

А наздраве, пич!


venko6 написа:
Готов_да_лети, чувал ли си за "Български Зелен Кръст", "Зелен Алианс" и имаше още една две такива дето не се сещам за имената им сега? Наясно ли си какви хора стоят зад тези организации? Ако не знаеш се поинтересувай и се сети защо битува такова мнение за природозащитниците.


Последно от мен: Мама му стара, съгласен съм и с двамата, дето съм цитирал по-горе. Кой ни набута в тая задънена улица бе?

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: za ekologiata i prochie
МнениеПубликувано на: Съб Мар 15, 2008 7:47 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 4:30 am
Мнения: 610
Momcheta, temata e prekaleno goliama i nie samo si cheshem ezicite.
Ako slushame savetite na niakoi ekolozi, vsichki bi triabvalo da jiveem kato onia Amish people vav niakoi chasti na Amerika, deto ne priznavat elektrichestvoto , dvigatelite i telefona :-)))

http://www.800padutch.com/amish.shtml

Ima i takiva, i si jiveiat tiho i krotko i niamat problem. Obache nie ne sme takiva i nashata t.nar. civilizacia e stignala do takiva niva, che veche niama vrashtane nazad.
Ako ima niakoi ot vas po-vazrastni, sigurno si spomniat kurorta Slachev Briag vav negovia razcvet prez 70-te. No kakva e razlikata mejdu onia Slanchev Briag i segashnia Slanchev Briag ???? Razlikata e che onia beshe postroen po dobre obmislen gradoustroistven plan, i togava resheniata se vzemaha mnogo centralizirano, i togava niamashe korupcia vav obshtinite i odobriavashtite institucii ( imashe namesa ot Partiata obache). Kakto i da e, misalta mi e, che neshtata biaha proektirani i stroeni sravnitelno umereno, i sas miarka i vkus. No predi oshte da se postroiat tezi kurorti, tam e bilo devstveni plajove i gori, bilo e palno sas zmii ( daje se nalojilo da dokarat taraleji, za da namaliat broia na zmiite )
E, sega ..pitam az...koi Slanchev briag predpochitame ? Onia sas devstvenite plajove i zmiite i taralejite, ili onia ot komunistichesko vreme, ili tozi sega ?
Sashtoto e sas stroitelstvo vav architekturni rezervati. Kade e miarkata, kade kriteria, spored koito neshto moje da se postroi i drugo neshto ne moje da se postroi ? Ako nishto ne moje da se postroi v edin reservat, to toi stava edin muzei, jitelite v nego sa edni exponati..te ne mogat da se razmnojavat, zashtoto ako se uvelichi broikata im, shte se naloji stroitelstvo na novi sgradi za tiah, ama tova ne moje da stane, zashtoto nali si spomniate, te sa v rezervat.
Vchera chetoh edin doklad na niakakvi mejdunarodni organizacii za travel i tourism...i Bulgaria bila na 52 mesto...i obiasniavat kak Switzerland i Germany i Austria bili na parvite mesta, zashtoto imali izgradena infrastruktura za turizam, i zashtoto zakonite im pooshtriavali turisticheskia bizness. Kak sa uspeli te da go napraviat, i zashto nie ne mojem da go napravim ( osobeno pri polojenie che tvardim che edinstveno turizma ima niakakav chance da izvadi iconomicata ni nagore)
Ami iavno inia si stroiat po planinite i hoteli, i patishta, iliftove...stroiat, ama s miarka...a koi opredelia tazi miarka ?
Zakonodatelite , s pomoshtta na experti...
no ne zakonodatelite, s pomoshtta na mestnata mafia :-))))
Ta, misalta mi e, ako se stroi lift, lifta e za hora, ne e za koli i avtobusi...a horata hodiat s kraka, ...mi neka hodiat, da se naslajdavat na prirodata...Lifta na Sopot da e narushil prirodata osobeno ? Ne...vsichko si e kakto si e bilo i predi nego..
No otnovo, vsiako neshto si ima miarka...
Za sajalenie nie ne sme v pozicia da opredeliame tazi miarka..ima si obshtnina, mestno upravlenie, mestni kontrolni organi, izbrani na demokratichen princip ( tuk tam i s pomoshtta na kebabcheta i bira)
i te sa tia , koito reshavat...
ako niakoi iska da protestira, da vdiga shum, da vazbudi mediite i da izvadi kirlivite im rizi, OK...ama da letim nie s paraplaneri ..tova e nerealno...
Hey, na mene vednaj mi se sluchi da letia s deltaplaner nad helicopter ( popadnah nad edin kortej na Ludmila Jivkova po okolovrastnoto na Sofia prez 1986 ) i moga da vi kaja che dosta se pritesnih, zashtoto samo si predstavih ako toi s helicoptera reshi da doide blizo do mene, kakvo shte pravia ? Nie niamame motori i ne mojem da se dvijim nagore nadolu taka, kakto edin helicopter moje...taka che da letim pred helicopter s cel da mu prechim e smeshna ideia...Sorry...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Мар 16, 2008 2:36 am 
Offline

Регистриран на: Пон Авг 29, 2005 2:24 am
Мнения: 113
Местоположение: Troyan / V.Turnovo
Идеята не става - вижте подобните акции на greenpeace и си представете какво ще се случи тук. Да се лети в зоната на хели с каквото и да е безмоторно ми се струва меко казано безотговорно и тъпо, освен това даже да се размине без инциденти това няма да донесе нищо добро за който и каквото и да е било - по принцип съм оптимист ама ми се виждат закопчани и "съветвани" парапланеристи, бесни пилоти, селяни, кметове и хотелиери. да не говорим какви последствия може да докара за въздушните спортове които за сега все още се радват на свободата, след това хотелите пак ше си ги построят щото държавата пари за лифт без да си построи хотели няма да даде :( по добра е идеята с медиите но пък там трябва да се внимава защото по принцип законите така са си ги направили че ако някой спомене нещо за корупция го съдят а не разследват дали наистина е така:evil:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Мар 16, 2008 5:12 am 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 458
Местоположение: София, etc.
Краси, харесва ми премереното ти рационално мислене. Съгласен съм с теб.

Само искам да спомена че не мисля че има въобще някой парапланерист (и аз включително) който да мисли че "гоненето" на хеликоптера би било добра идея. Тва въобще няма кво да го разискваме. Забравете го тоя хеликоптер, бе, хаха.

Който е навит, обаче, можем да направим друго - примерно бихме могли да летим над строежа в ден в който хеликоптера го няма да ни вее, и така да понахраним медиите. Там транспаранти ли ще бъдат, или друг трик да пуснем за блясък, ама да стане ефектно и да се привлече малко внимание към случая. Аз бих се изкефил. Ако има заинтересувани, можете да ми звъните на групов телефон 0895664203 от вторник натам. Може да обсъдим някое проектче. Аз се запалих нещо, хехе.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Мар 16, 2008 3:48 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 20, 2006 6:09 pm
Мнения: 226
Местоположение: София
Не мога да го забрав тоя хеликоптер ... пилота беше някакъв украинец ... свръх добър ...не съм виждал толкова болен мозък ... за два дена при супер силен вятър, който създаваше нечовешки ротор ... нещо над 15 м/с примерно от към високото тоя постави всички стълбве... уникален изрод. На места се вря със супер тежък стълб в разни дупки в планината, като винта му беше на метър максимум от дърветата... супер добър. С Гошко само седяхме и гледахме с отворени усти :) ... иначе въпросния лифт май ще стане супер бързо, съдейки по темпото, с което действат. Няма да се очудя ако до седмица е готов. Като стане лифта мястото е супер добро за летене и само на час от София :)

_________________
Еволюирай деградирайки !!!
I v rotor i v CB vse mi e dobre... CB TEAM
Emo :)
UP - Trango 3 (оранжево - сиво)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Нед Мар 16, 2008 4:29 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 458
Местоположение: София, etc.
Охоо... Ееми, май в крайна сметка ше се лети там, значи, хехе.
Я го опиши малко, Емо. Кво представлява местенцето за летене?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Мар 17, 2008 11:14 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 11, 2008 9:40 pm
Мнения: 47
Местоположение: София
Име: Filip Stoyanov
Добре идеята с хеликоптера не е добра, но поне едно летене както предложи Ясен :D с някакви транспаранти би било добре. Поне ако не искате да протестирате против лифта, поне срещу хотлите които предстоят да се построят :( и то съвсем до езерата:(. И после си представям-мутрички с мерцедеси, с жени с 15 см токчета и Чалга купончета. Сигурно и плаж ще направят :cry: . И си представям каква мърсотия ще настане, като в София. Сигурно и дановисти няма да има вече, само $$$$$.
То дори вече се продава на зелено там, някакви апартаментчета или нещо такова.
Поне това да спрем заедно. На 23.03. ще има голяма акция или в София или на Паничище. Още се обсъжда, ако е на Паничище и е хубаво времето и ако имате желание, може тогава да е въздушно-земният протест, ако е в София по-нататък.

_________________
Air Design Rise 2
Sky Excite 3 XC


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 18, 2008 12:28 am 
Offline

Регистриран на: Пон Мар 20, 2006 6:09 pm
Мнения: 226
Местоположение: София
Ето малко снимков матрял :) от мястото на събитието. И трите снимки са от пред хижата, до която ще стига лифта.

Това е лудото хели което слага един от последните стълбове...
Изображение
Това е малко панорама за да се оцени потенцяла на старта :) Човека дето кара е Гошкин а.к.а Сълфетко Стъргалкин :)
Изображение
А това е специалният пратеник на добра воля, зад който се виждат улеите... много добри за каране но май и за реене :)
Изображение

_________________
Еволюирай деградирайки !!!
I v rotor i v CB vse mi e dobre... CB TEAM
Emo :)
UP - Trango 3 (оранжево - сиво)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Мар 18, 2008 8:23 am 
Offline

Регистриран на: Сря Апр 12, 2006 12:00 pm
Мнения: 244
Местоположение: Шумен
Ооо Емо, брато, поникнали са ти рога при тая гледка! :D

_________________
www.shumen-xc.org Trafficant
Изображение
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 68 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов