Leonardo | ФОТО
Дата и час: Вто Апр 16, 2024 10:26 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: да направим СЗ старт на Средна гора - Войнягово
МнениеПубликувано на: Пет Ное 25, 2011 4:58 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 12, 2004 10:04 pm
Мнения: 280
Местоположение: Пловдив
Здравейте приятели, моите поздравления за ентусиазма ви! Не бих искал да го секвам, но някой от вас летял ли е от този старт? Или поне ходил ли е до там?
Преди 3 години ходихме да го чистим с Йоханес и Боряна (жена ми). Старият ми Дискавъри, който беше доста по-корав от новия ми :wink: , спря поради пълна непроходимост 4-500м преди билото. А последния километър преди това едва не му запалих съединителя. Т.е. - пътят до там, а това са 4-5 км от асфалта иска много сериозна работа с тежка машина. Самият старт го рязахме 3 часа с храстореза и пак не се решихме да излетим от него - беше доста силен СЗ и много поривист, а тази малка полянка не дава много шансове, особено при издухване. Вероятно е обрасла пак до месец-два. Не знам колко пъти Ники е излитал от там, но мисля че обикновено излита от доста по-ниските поляни по ръба към с.Климент при гранични ветрови условия.
Та - мисля си, че не е много добра идея да се лети там - много труден и рисков старт, изключително труднодостъпен. Макар че потенциалът на мястото е много голям при навлизащ фронт от СЗ.
По-скоро бих ви предложил, при такива условия да идвате на Пловдивските стартове Калоян и Брестовица.
Хайде със здраве. Че това нелетене съвсем ни съклетиса :?
Димитър Хаджимаринов


Последна промяна архитекта на Нед Ное 27, 2011 11:28 pm, променена общо 1 път

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: да направим СЗ старт на Средна гора - Войнягово
МнениеПубликувано на: Нед Ное 27, 2011 10:48 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1184
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
За да е ясно всичко ще пусна подробно описание на старта за който говорим, но нека да е утре че сега съм скапан. Утре -подробно инфо!

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: да направим СЗ старт на Средна гора - Войнягово
МнениеПубликувано на: Пон Ное 28, 2011 4:33 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1184
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Става въпрос за следният старт:

Изображение

Изображение

Изображение

Стартът се намира между Войнягово и Климент (не става въпрос за старият старт на кулата над Войнягово).
Подходщ за СЗ ветрове в дните когато не става за летене в Стара Планина.

Пътят стига до уширено място за паркинг на колите, от там има пътечка до старта който е на 5 минутки.
Голяма част от пътя е проходим с кола, като от непроходимата част до старта са 15-20 минути ходене пеш.
Стартът в момента позволява разпъване на едно крило и 3 крачки, - тоест не позволява грешки, а потенциалът на мястото е голям.
Идеята е да се съберат средства главно за оправяне на пътя до старта тъй като въпреки че до половината е проходим вероятно няма да са много хората който биха искали да набутат колите си там.
Разчистването на старта е въпрос на организация и 1 ден рязане и чистене.
Това е.

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: да направим СЗ старт на Средна гора - Войнягово
МнениеПубликувано на: Пет Яну 06, 2012 11:32 am 
Offline

Регистриран на: Пет Авг 05, 2011 6:21 pm
Мнения: 52
Местоположение: София
Име: Васил Димов
Честита нова година!

Преведох 30.00 лв.

Какво ще се прави всъщност? Пътя ли или старта ще се разчиства? Колко пари трябва да се съберат?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: да направим СЗ старт на Средна гора - Войнягово
МнениеПубликувано на: Пет Яну 06, 2012 5:11 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 19, 2008 12:45 pm
Мнения: 47
Старта е страхотен, само да се направи. Стига сте мрънкали а дайте да имаме вариант и за там. Ако оправим пътя ще можем да имаме варианти за всички ветрове.
Кой е превел до момента
Росен Николов - 30лв
Скайномад - 50 лв
Тодор Бояджиев - 30лв
Васил Димов - 30лв
------------------------------ общо 140лв.

Малко срамно.... Явно ще се превърне темата в надприказване кой колко знае за стартовете...


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -1 
 
 Заглавие: Re: да направим СЗ старт на Средна гора - Войнягово
МнениеПубликувано на: Вто Мар 13, 2012 10:51 am 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 12, 2008 9:19 am
Мнения: 122
Местоположение: София
todorbb написа:
Старта е страхотен, само да се направи. Стига сте мрънкали а дайте да имаме вариант и за там. Ако оправим пътя ще можем да имаме варианти за всички ветрове.
Кой е превел до момента
Росен Николов - 30лв
Скайномад - 50 лв
Тодор Бояджиев - 30лв
Васил Димов - 30лв
------------------------------ общо 140лв.

Малко срамно.... Явно ще се превърне темата в надприказване кой колко знае за стартовете...


Този старт ще го правим ли, или да връщаме парите? 140 лв няма и за два тандемни полета

_________________
CloudBase Sopot guest house


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: да направим СЗ старт на Средна гора - Войнягово
МнениеПубликувано на: Вто Мар 13, 2012 12:29 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Ное 11, 2011 6:26 pm
Мнения: 35
Име: Димитър Йотов
Пазете парите за ентусиасти. Имам идея за почистване на храстите на поляната на лифта,но чакам отговорните лица да говорят с отец Марко за разрешение.И между другото преди това мислех за старта над Климент Войнягово,но сметнах че е приоритет поляната,заради пътнико потока и през пролетната ваканция на детето да обърна внимание и на Климентският старт.Ще пиша за работата как върви. Дръжте си храсторезите в изправност (:


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: да направим СЗ старт на Средна гора - Войнягово
МнениеПубликувано на: Вто Мар 13, 2012 7:59 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
roskobosko написа:
Този старт ще го правим ли, или да връщаме парите? 140 лв няма и за два тандемни полета


Роска, дадох пари за почистване на този мой любим старт с надеждата че някой друг ще организира работата. Аз се поуморих да ръчкам другите да свършат малко работа.
Досега съм организирал около 4 разчиствания на този старт и едно неволно подпалване на гората.
Помня при едно от последните разчиствания група пилоти от София обещаха да се включат в работата, но в последния момент решиха да пропуснат и да се пробват от занемарения старт до радиокулата (неуспешно).
......
Днес отново летях от любимия си старт. Засега все още излитам успешно, но колкото и да не ми се занимава скоро ще трябва да разчиствам.
Когато водя хора на този старт, те предпочитат аз да излетя първи и аз скришно се радвам, защото ако се окича ще има кой да помага (да му мисли последния) :twisted:
.....
Осеченото отпред е избуяло в над 1 м високи издънки.
Трябва ново рязане и раундъп за широколистни като се разлисти.
Има още 20-тина дървета за рязане на запад и на север.
С тия 140 лева можем да направим 2-3 бригади с пикник и да разчистим, но има ли желаещи за работа? има ли бригадир?
Не е ли малко срамно някой нелетящ фен като брат ми (Мити) да ни чисти стартовете за оня дето духа?
Той почисти старта на лифта и долния старт, а сега иска да разчисти горския пояс на поляната за кацане до лифта.

Ако няма желаещи пилоти за работа по разчистване на стартовете, не е ли по-добре тези пари да се дават на ентусиасти като брат ми или на безработни като Габровеца?

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: да направим СЗ старт на Средна гора - Войнягово
МнениеПубликувано на: Вто Мар 13, 2012 9:23 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 399
Местоположение: Самоков
Ники това е добро решение да се плати на брат ти и Габровеца да свършат работата. Бих се включил и аз да станем трима само че мястото не е в моя обхват. Трябва да дам пари да стигна до там а с тия скъпи горива не е рентабилно.Жалко. Иначе на мен ми доставя удоволствие да правя стартове и после да мога да излитам от там.

p.s. Според мен по-дълготраен ще е ефекта храстите да се вадят от корен.Само с кастрене ефекта е няколко месеца докъто пак избуяят берените. Противник съм на хербицидите защото с тях пораженията за флората са краткотрайни а за фауната с дълъг период на действие което е нежелан ефект.

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: да направим СЗ старт на Средна гора - Войнягово
МнениеПубликувано на: Сря Мар 14, 2012 7:54 am 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 7:30 pm
Мнения: 283
Местоположение: Ботевград
Име: Иван Ценов
Ясен Христов написа:
Ники това е добро решение да се плати на брат ти и Габровеца да свършат работата. Бих се включил и аз да станем трима само че мястото не е в моя обхват. Трябва да дам пари да стигна до там а с тия скъпи горива не е рентабилно.Жалко. Иначе на мен ми доставя удоволствие да правя стартове и после да мога да излитам от там.

p.s. Според мен по-дълготраен ще е ефекта храстите да се вадят от корен.Само с кастрене ефекта е няколко месеца докъто пак избуяят берените. Противник съм на хербицидите защото с тях пораженията за флората са краткотрайни а за фауната с дълъг период на действие което е нежелан ефект.

На Новачене преди години пробвахме с Round-Up след разлистването през април-май и дава много добри резултати. Но трябва да се спазват мерки за безопасност от вдишване при пръскането. След 10-15 дни храстите стават черни и много лесно ме махат, и не поникват повече.

_________________
Щастие за всички даром и никой да не бъде пренебрегнат. Редрик Шухарт
http://www.redmine.org


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: да направим СЗ старт на Средна гора - Войнягово
МнениеПубликувано на: Сря Мар 14, 2012 2:50 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 12, 2008 9:19 am
Мнения: 122
Местоположение: София
Идеята беше за СЗ старт на Средна гора. За организацията: не може да се съберем на точното място точните хора, поради географски и делови причини, но за да е честно, може да се наемат хора, които при събрани средства с походяща техника да извършат необходимата работа под ръководството на някой от нас. Това не пречи, някой да се включи доброволно, но е ясно, че е нежъзможно за гръбнак на организацията. Не пречи и някой да се включи и възмездно в полагането на труд.

_________________
CloudBase Sopot guest house


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: да направим СЗ старт на Средна гора - Войнягово
МнениеПубликувано на: Сря Мар 14, 2012 5:34 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Дек 19, 2006 9:58 pm
Мнения: 182
Местоположение: България -София
Име: Еленко Божков
1.Участвам с 30 лв.
2.На кой да ги пратя?
3. Идеята да се плати на Мити и Ромео от Гб. :wink: е много добра обаче трябва да се съберат още пари. С около 500 лв ще стане перфектно мисля.

_________________
Ozone - DELTA 2


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: да направим СЗ старт на Средна гора - Войнягово
МнениеПубликувано на: Сря Мар 14, 2012 7:10 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 12, 2008 9:19 am
Мнения: 122
Местоположение: София
Elenko написа:
1.Участвам с 30 лв.
2.На кой да ги пратя?
3. Идеята да се плати на Мити и Ромео от Гб. :wink: е много добра обаче трябва да се съберат още пари. С около 500 лв ще стане перфектно мисля.


Средствата за СЗ старт на Войнягово ще събираме по сметка на Тодор Бояджиев в ЦКБ
IBAN BG93CECB97901042525700
Моля пишете като основание / за старта Войнягово /

_________________
CloudBase Sopot guest house


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: да направим СЗ старт на Средна гора - Войнягово
МнениеПубликувано на: Сря Мар 14, 2012 7:53 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Ное 11, 2011 6:26 pm
Мнения: 35
Име: Димитър Йотов
Извинете моята скромност,но предпочитам да го правя безплатно,защото правенето на добро без да търся отплата ме зарежда и си оставя идеалистичните ми подбуди да пазят човекът в мен ( кой казва че комунизма не е оставил следи ? ). Ще се радвам само да има средства за консумативите за да не се прекъсва цикъла, първо почистване и последваща поддръжка.За останали ентусиасти не мога да кажа дали със заплащане или без,но мисля че ентусиазмът и по мотивиращ от парите. Както се казва ще правим каквото трябва пък да става каквото ще. Поздрави


Върнете се в началото
  Профил    +9 / -0 
 
 Заглавие: Re: да направим СЗ старт на Средна гора - Войнягово
МнениеПубликувано на: Нед Апр 08, 2012 8:56 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Днес, брат ми Димитър (Мити) има рожден ден, който отпразнувахме с усилен трудов полуден на старта.
Работихме до тъмно той, аз и една ученичка от Австралия. Предупредих ученичката че едва ли ще полети скоро от този старт, но въпреки всичко тя участва неуморно с мотива: "ще бъде лицемерие да литна от този старт, без да направя нещо за почистването му". Момичето работи като помощник капитан на танкер на Shell и има достатъчно пари за да наеме циганско село за почистването на старта. Въпреки всичко мисля че е по-добре когато работиш пряко с ръцете, ума и душата си. Така хем полетите ще са по-сладки, хем дълго ще помниш мястото и България.
....
Старта и пътя до него са достатъчно изчистени. При добро желание може да се свърши още работа за половин ден. Хубаво би било да се напръска с раундъп за широколистни след около месец, защото каменисто-скалистата почва е много трудна за изкопаване на корените. За целта ще ни трябва противогаз и химическо облекло.
Досега от събраните средства са използвани:
50 лв надник на един човек за сеч по тъмно на светлината на мобилен телефон + 20 лева за гориво
За днеска: 30 лева за гориво + 20 лева за почерпка на участниците в акцията.
..............
Не забравяйте, че в клуба ни има храсторез, закупен с дарения на летящи от цяла България, който всеки може да ползва (съвестно) за почистване на стартове.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +9 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов