Leonardo | ФОТО
Дата и час: Съб Апр 27, 2024 8:07 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Старта/кацалката на Витоша
МнениеПубликувано на: Пет Юли 27, 2012 2:23 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Та, колеги, понеже най-накрая летях от Комините, видях в какво състояние са старта и кацалката.
Кацалката има нужда да се окоси, но там не знам какво е положението със земята, каква част можем да косим и дали въобще можем? Някой може ли да осигури косачка и/или храсторез?
Предлагам също тук да преместим и дискусията за ръкава на кацалката.
На старта пък имало дупки (аз не ги видях) - бързо оздравяване на Пламен и дано се върне при нас възможно най-скоро! Дупките колко са големи? С какво можем да ги затрупаме?

И съвсем оф-топик - на онези стадиони може ли да се каца без да ни отстрелят като грозен дивеч?


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Старта/кацалката на Витоша
МнениеПубликувано на: Пет Юли 27, 2012 9:29 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Окт 24, 2008 1:56 pm
Мнения: 410
Местоположение: Coфия
Име: Димитър Халачев
Старта за делтите(малко по надолу) го подържаме два пъти годишно, кацалката я косиме веднъж. Намира се източно от кацалката за парпланерите. По чисто е от към ротори и турболенция, по близко е до ГОЛЯМОТО знаме и най-вече е по голяма. От време на време се прилъгва няко парапланерист и каца там. Когато летим, слагаме ветропоказател, после си го прибираме.

_________________
www.deltaclub.bg
"Всеки полет е важен!"


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Старта/кацалката на Витоша
МнениеПубликувано на: Съб Юли 28, 2012 7:38 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Май 03, 2010 7:59 pm
Мнения: 440
Име: Георги Джамяров
Цитат:
Та, колеги, понеже най-накрая летях от Комините, видях в какво състояние са старта и кацалката.
Кацалката има нужда да се окоси, но там не знам какво е положението със земята, каква част можем да косим и дали въобще можем? Някой може ли да осигури косачка и/или храсторез?
Предлагам също тук да преместим и дискусията за ръкава на кацалката.
На старта пък имало дупки (аз не ги видях) - бързо оздравяване на Пламен и дано се върне при нас възможно най-скоро! Дупките колко са големи? С какво можем да ги затрупаме?

И съвсем оф-топик - на онези стадиони може ли да се каца без да ни отстрелят като грозен дивеч?
Та, колеги, понеже най-накрая летях от Комините, видях в какво състояние са старта и кацалката.
Кацалката има нужда да се окоси, но там не знам какво е положението със земята, каква част можем да косим и дали въобще можем? Някой може ли да осигури косачка и/или храсторез?
Предлагам също тук да преместим и дискусията за ръкава на кацалката.
На старта пък имало дупки (аз не ги видях) - бързо оздравяване на Пламен и дано се върне при нас възможно най-скоро! Дупките колко са големи? С какво можем да ги затрупаме?

И съвсем оф-топик - на онези стадиони може ли да се каца без да ни отстрелят като грозен дивеч?


Та колега само да ти кажа ... местенето на която и да е тема от едно място на друго няма да окоси ливадата.
Виж ако ти се заемеш да я окосиш .. дори и без да си го правил ще стане по добре.. П.С. Ако нямаш коса и ти трябва кажи. Сигурен че ще се намери услужлив човек да ти помогне
В интерес на истината кацалката беше окосена .. аз лично не знам кой я свърши тая работа .. но честно казано съм му бесен защото сега къртиците ще гледат по лесно звездите .

не се заяждам .. но отбелязвам че вършачите на работа са по-малко от писачите ..

ае

_________________
Ссса


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Старта/кацалката на Витоша
МнениеПубликувано на: Нед Юли 29, 2012 8:50 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Ако не знаете как се държи коса, чакайте да се приберем от Албена и Гери ще проведе семинар по косене на стартове и кацалки на който ще се обсъждат основни техники и похвати при сенокосенето :wink: http://www.youtube.com/watch?v=QONgcHGpkLg&feature=youtu.be

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Старта/кацалката на Витоша
МнениеПубликувано на: Пон Юли 30, 2012 11:58 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Djamyarov написа:
Та колега само да ти кажа ... местенето на която и да е тема от едно място на друго няма да окоси ливадата.
Виж ако ти се заемеш да я окосиш .. дори и без да си го правил ще стане по добре.. П.С. Ако нямаш коса и ти трябва кажи. Сигурен че ще се намери услужлив човек да ти помогне
В интерес на истината кацалката беше окосена .. аз лично не знам кой я свърши тая работа .. но честно казано съм му бесен защото сега къртиците ще гледат по лесно звездите .

не се заяждам .. но отбелязвам че вършачите на работа са по-малко от писачите ..

ае

Ех, аз пък реших, че човек може да пусне тема в тоя форум без да го изядат :lol:
Идеята ми беше да не обсъждаме кой ще донесе чохъл в "ИНЦИДЕНТИ", а тук, защото, както на всички ни е ясно, като видим, че оня раздел свети, голяма част от нас изтръпва. Един вид, да организираме работата, кога да отидем там и кой какво ще носи.
Отделно, голяма част от летящите в България живеят в София и ми беше чудно как така няма такава тема, тъй като така или иначе поддръжката на старт/кацалка е постоянна, а не еднократна.
Най-обичам обаче някой, който не ме познава, да ме критикува.
Когато летях на Расник и Витановци, многократно съм помагал в поддръжката на стартове и кацалки и мога да твърдя, че съм запознат с работата.

Идеята ми беше, някой ако има моторна косачка, да я донесе, понеже знам, че има хора от нас с къщи с ливади, които може би са си купили. Ама ако ТОЛКОВА няма никой от София, мога да се ангажирам да донеса на баща ми косачката от Видин.

Без да се обиждаш, ама твоето мнение си беше чисто заяждане, или поне тона му, след като не знаеш аз от коя част съм - писачите или вършачите.

П.П. Израсъл съм на село, та мисля, че си спомням как се държи коса.
П.П.2 Карам гоуф с видинска регистрация (свършиха пернишките), сега хептен ще добиеш представа за мен, да видим дали ще се оправдае някой ден като се срещнем по стартовете :D

АЕ


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Старта/кацалката на Витоша
МнениеПубликувано на: Пон Юли 30, 2012 2:17 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 15, 2011 10:47 am
Мнения: 353
Местоположение: София
Име: Пламен Пунчев
Имам две косачки, така ако някой иска да коси ще му дам една. Аз лично не мога. При интерес ми пратете ЛС.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Старта/кацалката на Витоша
МнениеПубликувано на: Пон Юли 30, 2012 2:27 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Ей това е приказка.
Пламене, твоята косачка събира ли си окосеното или да търсим и гребла и вили?
Храсторез някой може ли да намери?
Ако намерим до четвъртък може тогава да се съберем след работа, с оглед на факта, че утре и вдругиден ще вали.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Старта/кацалката на Витоша
МнениеПубликувано на: Вто Юли 31, 2012 10:09 am 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 15, 2008 11:16 pm
Мнения: 99
Местоположение: София
Опа Ивчо...Горе старта се намира в Натура 2000, тъй че трябва да забравим за всякакви човешки дейности горе - ще ни изядат.

Хм...долу кацалката ли...ми хайде да я окосим - колко му е...обаче не е ли по-оферта да се сдружим с делтаджиите и да им ползваме от тук насетне тяхната кацалка, като в замяна им помагаме с косенето...нали казват, че била по-джиджана :)

_________________
//In a world without walls, who needs Windows ?!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Старта/кацалката на Витоша
МнениеПубликувано на: Вто Юли 31, 2012 10:35 am 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 10:00 am
Мнения: 427
Местоположение: София
Име: Георги Стефанов
Мисля че ни трябва нещо такова
http://www.onlinemashini.bg/gallery/0/2 ... 023304.jpg

викенда, живот и здраве ще ми го доставят - ще ви държа в течение :-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Старта/кацалката на Витоша
МнениеПубликувано на: Вто Юли 31, 2012 10:50 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Ами, според мен храсторез си трябва... Да отложим за другата седмица тогава?
А горе дори и косене ли не може? :|


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Старта/кацалката на Витоша
МнениеПубликувано на: Чет Авг 30, 2012 4:46 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Май 31, 2011 3:28 pm
Мнения: 6
Здравейте, аз не съм летял още от Витоша, но искам скоро да го направя и сигурно ще случа на добър полет, ако се включа в почистването. Пишете кога и съм там!

_________________
Летенето в турбулентност може да предизвика различни физиологични процеси.


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 11 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов