Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 10:25 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Шумен Оупън 2020
МнениеПубликувано на: Сря Авг 19, 2020 11:02 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
Ден трети.
Най-после Шумен. Прогноза за слаб вятър от ЮИ, който в средата на деня да обръща от север.
Измислихме задачка – закачка – отиване до след Разград и връщане до Шумен. 120 км прост триъгълник.
Старт Шумен 2 км радиус, финал Шумен 6 км радиус.

Заради поройните дъждовете от предходния ден, условията се събудиха трудно. Първите пилоти имаха проблеми с ваденията.
Термики нямаше, само балони. Въпреки това излитанията не спираха. Имаше и жертви (удавени), но такава е играта. Всички си я знаем.
Трудно набрахме 1200 и пуснахме към северната част на града да доизвадим. Наличието на много крила помага сериозно в такива условия
и лесно намирахме балоните за довъртане. В началото летяхме на синьо. Към 1 без нещо условията тръгнаха, кумулусите също.
Както предния ден облаците много бързо нарастнаха и се формира голяма тъмна улица източно от линията Шумен-Разград.
Маслото, понеже не обича СВ-тата, веднага се наби под тъмнилката и подкара отдолу. Ние избягахме западно и вървяхме по ръба на сянката и облаците,
писъединяващи се към СВ-то. Друга група взе решение да мина по слънчевата страна, но загуби време и височина.
Групата по периферията (група, група – Мена и аз) се движехме отлично.
Единственото, което ме тревожеше беше нещо малко, беличко, проблясващо на фона на тъмната стена, западно от нас. Маслото с белия си Каен.
Добре, че не обича СВ-тата, че ако ги любеше, сигурно вече щеше да е на 8 бона. Направихме цилиндъра и тръгнахме на обратно.

Връщането беше още по-лесно. Помагаше ни северния вятър. След Разград следяхме СВ-то над Хитрино, което беше запушило раьона и вървеше на юг.
Финалът изглеждаше невъзможен с тия условия. Добре, че се разпадна на две и голямата част зави към Мадара и тръгна към морето
и ни пусна да се отправим към финала. На последната термика трябваше да довъртим до базата на втората част от бившото СВ и да финишираме,
но мен ме хвана шубето и тръгнах 300-400 метра по-ниско и съответно 3 км по-късо от финала.
Мена ме последва и сподели съдбата ми, а въртяхме 3-ка преди това. Какво да се прави. И аз като Маслото не обичам СВ-тата.

Резултатите за деня:
Първи – Явор Плашилски – 108,39 км
Втори – Весо Овчаров - 108,19 км
Трети – Адриан Атанасов – 106,03 км

Последния ден познаха за облаците, но не и за вятъра. Запушено, но за сметка на това без грам вятър.
Къде остана прогнозирания ИЮИ 5 м/сек. Загадка.
Ситуацията беше безнадежна и доста пилоти си тръгнаха преди 1,30, но леко разкъсване даде някаква надежда
и дори пуснахме задача към Русе 97 км.
За съжаление не стана чак до 4, когато започна да навлиза постепенно бриза и по някое време си стана
идеално, но за тандеми. Канцелирахме деня и зачакахме организацията по скока на Мена,
който искаше да си изпробва новия флайнгсют или какот го нарече "пижамата" над шуменското плато.
Делтата на Беньо го качи на около 1000 и той скочи.
Много свири тъз пущина, ама пробива яко срещу вятъра. Остава и глайда да и оправят. :D
Кацна горе между източния и паметника.

На източния направихме награждаването.
Резултатите в общото са:

1. Явор Плашилски - Озон Енцо 2 - 2681 точки
2. Христо Димитров - Скайуолк Каен 5 - 2026 точки
3. Весо Овчаров - Озон Енцо 3 - 1898 точки

В серийния клас:

1. Христо Димитров - Скайуолк Каен 5 - 2026 точки
2. Калин Костадинов - Нивиюк Арктик 5 - 1448 точки
3. Боян Евстатиев - Джин Карера - 1346 точки

Благодаря на всички за безопасното летене и за това, че дойдохте,
въпреки не много добрите прогнози. Явно, че когато се събираме повечко хора
да летим, някакси успяваме да насочим позитивната си енергия и да разбутаме
облаците и да минем между тях. :wink:
Специлни благодарности на Гери, Беньо, Даниел, Весито и шофьорите, без които нямаше стане нищо.
Ще се радвам да споделите впечатления, както положителни, така и отрицателни.
Истината е, че никой не обича критиката, но аз съм по-скоро по правилото "Всеки шут отзад - крачка напред!"
Така че, споделяйте. Не се тревожете. Иначе няма как да станем по-добри догодина. То, не че има закъде вече, ама ... :lol:

А, щях да забравя. Кажете как ви се стори системата със задачите. Главен виновник за нея и изпълнител е Даниел.
Той положи много усилия и отдели доста от личното си време, за да стане тя възможна.
Специални адмирации и благодарности и ако ви е харесала, догодина пак.

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Шумен Оупън 2020
МнениеПубликувано на: Сря Авг 19, 2020 11:55 am 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 14, 2013 1:11 am
Мнения: 219
Местоположение: Бургас
Име: Христо Димитров
Искам да се извиня за бруталното ми засмукване 1-я ден реално трябваше 1-ви за деня да е Доктора. Бургаската група не летим вс ден между ЦБ-та, а и по принцип вече летя много по-малко часове от преди. Подцених ситуацията. Невинно облаче пред мен се съедини с ЦБ-то отзад за 3мин. Винаги след такова засмукване летя на уши до първоначалната височина, в този случай не го направих понеже бях вир вода и крилото беше неадекватно, а и не ми се кацаше с това бяло крило мокър в нивите. Можеше да летя в обратна посока 10мин за да загубя спечеленото, но зад мен беше ЦБ-то. Относно 3-тия ден ЦБ-то беше много по-далече от мен бях засмукан за кратко от облак 400м над базата, които веднага проиграх на уши може да се види на трака.
Не искам написаното да звучи като някакво оправдание пиша, за който му се чете никога не съм въртял в облак или да се пъхам нарочно. В облака винаги държа посоката на уши за мен да въртиш спирала в облак е опасно и за теб и за другите пилоти. Приемам забележките с добро чувство до момента стига да не ме нарочат за нещо, за което нямам вина. От летелите в това състезание са малко хората, които са устискали ситуациата и са се вадили само до базата впечатленията ми от предишни състезания са същите.
Относно формата, мисля че се получи много по-интересно от предишни години макар и много по-трудно за пилоти с en-C крила. Занапред мисля, че ще е удачно на края на деня да се определя база, над която да се получават наказателни точки, примерно за всеки 50м над базата да се отнема 1км от трака мисля, че ще е и по-безопасно за всички. Поздрави и благодарности всичко беше супер!

_________________
Skywalk Mint


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 32 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов