Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 4:46 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Flatland XC Academy 10.07-12.07.2020
МнениеПубликувано на: Вто Юли 07, 2020 1:12 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
Здравейте,
Този уикенд, според прогностичните сървъри се очертава много добър за летене
с възможност за 200+ км, както от Невша, така и от Шумен. Това ме провокира да стартирам
една идея, която ми хрумна, докато разглеждах инициативата на Ники и Ясен за спортния тренировъчен лагер
преди националното на Казанлък. Казах си "Защо и ние не последваме примера, но за равнинно летене" и ето я на, идеята:

Равнинна Кръскънтри Академия 2020.
Сметнах за най-удобно да се провежда в 3 последователни дни - Петък, Събота и Неделя и то само при летателна прогноза.
Организацията и изпълнението да е най-близко до нормалното летене, което практикуваме тук. Аз от своя страна да предам
опита си на тези пилоти, които смятат, че ще имат полза от него. За да съм максимално ефективен и да не ощетявам никого,
ограничих възможната бройка на 5 човека, като минималната е 1. Какво всъщност включва програмата:

- Избор на подходящ старт
- Предполетен брифинг с избор на оптимален маршрут. Изучаване на особенностите по пътя, трудните места, опциите, според метеорологичната прогноза.
- Транспорт до старта
- Асистирано летене - летене в група с постоянен контакт по радиостанцията, съвети и варинати за пилоти, отцепили се напред или изостанали назад.
- Прибиране от всяка точка на България
- Следполетен анализ, препоръки и похвали

Ще питате "Това хубаво, ама колко ще ми струва?"
Ето и цените:

- 3 дневна Академия - 100 лв (33 лв на ден на пилот)
- Транспорт с леки коли и нает шофьор (от 30 до 50 лв , според това колко късно ще се прибираме) плюс гориво, разделено на 3-ма пилота.
- Настаняване в хотел по ваш избор в гр.Шумен (от 20 до 90 лв на човек )
- Мога да предложа и моята вила, локализирана между кацалката и ЮИ старт, която е достатъчно голяма, за да провеждаме там предполетните брифинги и следполетния разбор.
Става и за джумбарета, оборудвана е с кухненски бокс, баня с тоалетна, климатик, WiFi, паркинг за 2 коли и невероятна гледка към езерото и всичко,
което се случва в небето на изток от Шумен.
Цена - 20 лв на човек на ден. Ето и малко снимки:
[url] gallery/displayimage.php?pid=18655&fullsize=1 [url]
[url] gallery/displayimage.php?pid=18656&fullsize=1 [url]
[url] gallery/displayimage.php?pid=18657&fullsize=1 [url]
[url] gallery/displayimage.php?pid=18659&fullsize=1 [url]
[url] gallery/displayimage.php?pid=18660&fullsize=1 [url]
[url] gallery/displayimage.php?pid=18661&fullsize=1 [url]
[url] gallery/displayimage.php?pid=18662&fullsize=1 [url]



Проектът е съвсем нов и сега се оформя, поради което ще съм благодарен на всяки един ваш съвет или критика.
Първоначално бройката ще е ограничена до 4-5 човека, за да не страда качеството, но в последствие, ако има интерес
с помощта на БенФлай може да оформим и двойно по-големи групи, като включим и втори асистиращ топ крос кънтри пилот.

Ако имате въпроси, ползвайте моя телефон: нула, осем 99907909 или plashilski(at)abv.bg

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -0 
 
 Заглавие: Re: Flatland XC Academy 10.07-12.07.2020
МнениеПубликувано на: Вто Юли 07, 2020 2:15 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Май 15, 2011 11:01 pm
Мнения: 177
Местоположение: Плевен - София
Име: Тихомир Иванов
Идеята ти е супер и вероятно много от нас с по-скромен опит бихме се възползвали. Шумен Оупън събитието взе да става малко лотария ще става или не за летене като се налага толкова от рано да се буква, а и мащабите (бройката участници) са такива, че няма как да получи човек индивидуално отношение. Поправи ме ако греша, но май и миналата година имаше такава инициатива от ваша страна наречена "Уикенд Крос Кънтри лига" и се чакаха "повиквателни" от твоя страна при сгодна прогноза, но нещо заглъхнаха нещата тогава. Форматът до 5 човека ми се струва оптимален от гледна точка далечина на прелета и логистика (прибиране).

Този уикенд съм на Сопот при Ники и Ясен, но ще следя и тук нещата с интерес.

ПС> Всъщност сега погледнах по-надолу в този раздел и я намерих темата - viewtopic.php?f=27&t=10187

_________________
I believe I can fly..
________________
Skywalk Chili 4 / Limited edition "Yellow"


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Flatland XC Academy 10.07-12.07.2020
МнениеПубликувано на: Вто Юли 07, 2020 6:35 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 24, 2016 7:03 pm
Мнения: 37
Име: Михаел Манолов
Здрасти,
само не си упоменал как ще става записването? :)
Иначе можеш да ме броиш категорично. Кажи как да разменим данни и да поддържаме връзка относно организацията :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Flatland XC Academy 10.07-12.07.2020
МнениеПубликувано на: Вто Юли 07, 2020 9:20 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
Най-удобно е по телефона.
0899 девет нула седем 909

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Flatland XC Academy 10.07-12.07.2020
МнениеПубликувано на: Сря Юли 08, 2020 10:48 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Само да вметна - този уикед ще се лети активно и с безмоторници на Благоево - релано в цяла Северна България - всички обичаме да се врем по базата - но в името на всеобщата безопасност - нека да сме винаги видими - безмоторника лети със средно 120 км/ч и тежи към 350 кг - ударът не е приятен и за двете страни :) - аз ще съм на 146.400 нека има комуникация кой къде е.

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Flatland XC Academy 10.07-12.07.2020
МнениеПубликувано на: Пон Юли 13, 2020 11:58 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
Здравейте отново,
Както се казва в изтърканата фраза „Имам една лоша и една добра новина“

Добрата новина е, че според мен този пробен формат на подпомагане на крос кънтри пилоти,
които искат да подобрят личните си постижения е удачен и работи. Лесен е за изпълнение и максимално близък до нормалното летене.
Като доказателство за тези мои твърдения мога да дам факта, че академик Иван Матеев на втория ден от академията
си подобри личния рекорд и направи 230 км прелет от Невша до Гиген.

leonardo/flight/34125

И това само с един крак. Той може ди ви разкаже подробности. :lol:

Лошата новина е, че стопирам академията, поради няколко възникнали впоследствие проблеми.
Основното е, че направих всичко много импулсивно и набързо без да обсъдим всичко с Беньо.
Както знаете, той освен мой приятел е и съорганизатор в щуротиите, които ни хрумват в летенето.
Идеята ми бе, ако експеримента е работещ, да го разработим и ако се наложи дори да наемем втори опитен пилот,
за да се получи истинско асистирано летене.
Уви, прибързаното ми решение ме постави в ситуация, която трябва да правя всичко сам, а аз нито имам желание, нито възможност за това.
Така че, засега академията е затворена. Ако нещата в бъдеще се променят, ще ви информирам своевременно.

Относно вилата, тя е на ваше разположение, когато имате нужда от нея. :wink:

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Flatland XC Academy 10.07-12.07.2020
МнениеПубликувано на: Пон Юли 13, 2020 3:18 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Авг 21, 2016 10:21 am
Мнения: 33
Местоположение: София
Име: Иван Матеев
Аз ще добавя, че освен точни напътствия в летенето Доктора осигурява хоспитализация в неговата вила, както и първокласни медицински грижи. Транспорта, който беше организирал също работеше безупречно за разлика от обичайния ми транспорт от баща ми, който винаги обърква пътя и все се налага да го чакам с часове :) Общо взето имаше всичко, от което един парапланерист има нужда и затова приемам новината за затварянето на академията с голяма тъга и огорчение :cry:

_________________
Phi Allegro
Nova Sector


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Flatland XC Academy 10.07-12.07.2020
МнениеПубликувано на: Пон Юли 13, 2020 6:40 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Авг 21, 2016 10:21 am
Мнения: 33
Местоположение: София
Име: Иван Матеев
И един съвет към бъдещите студенти в академията: Излитането от Невша в силни условия крие рискове и не е нито за начинаещи, нито за рядко летящи като мен. Който не лети в такива условия или лети рядко е добре преди да ходи на Невша да направи малко упражнения на някоя полянка с повече вятър и да тренира излитане с А и С колани, както и вдигане на крилото само с вътрешни А-върви и последващото му напълване когато е над главата на пилота.

Аз подцених един порив, вдигнах крилото рязко, то ме вдигна нагоре преди да съм се обърнал и след това ме пусна от около 1.5м. при което стъпих на криво и си изкълчих глезена на левия крак. Благодарение на Доктора на другия ден бях добре и успях да летя нормално и да натискам спийд системата и с двата крака :)

_________________
Phi Allegro
Nova Sector


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов