Leonardo | ФОТО
Дата и час: Сря Май 15, 2024 5:39 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 05, 2009 7:57 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2300
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Доста време се въздържах да не се включвам в тема която не разбирам - лига, национален отбор и ткн...
Все пак мненията на Даниел ми звучат логично (макар и студени и педантични), за разликата от емоционалните изказвания на Ясен, Пастора и Пешо.

По въпроса за правилата ви препоръчвам да гледате филма "Монгол"

Когато създавахме училището Скайномад се сблъсквахме с разнообразни ситуации и изключения. Постепенно от повторенията и изключенията създадохме правила и се получи нещо което се оказа адекватно и конкурентно на разработеното в по-напредналите държави.

За да работи една система демократично ангажираща повече хора трябва да има СПРАВЕДЛИВОСТ. Още сигурност и предсказуемост.

Ясен е красиво изключение. Всички ние му се кефим и му сваляме шапка. Все пак нека използваме изключението за да създадем правило. Щом има изключения, значи правилата не са достатъчно съвършенни т.е. има по какво да се работи.
Примерно решение на въпроса е националния отбор да се формира според определените правила плюс един участник-изключение избран от комисията по някакъв критерии. Макар че и това ще бъде политизирано от различните интереси.

За да не се оводняват нещата трябва да се тръгне от общото към частното.
Например: БНАК > комисия по парапланеризъм > НО > "случая Ясен"

Може да почнете по следния начин:
1. Запознайте се целите на БНАК
2. Според целите на БНАК определете целите на Комисията по Парапланеризъм.
3. Категоризирайте целите. Например развитието на спорта ли е по-важно или популяризирането му?
4. Според целите на Комисията определете целите на лигата и националния отбор. Например да има ли лига или само класиране от ФАИ? В отбора да има ли изключения и ако да всеки път ли да се напъваме да ги търсим.

По същия модел може да се подходи и по въпросите за лицензирането, обучението и др.
....

преди време бях запитан дали ще подкрепя заделяне на отпуснатите от държавата средства към БНАК за състезатели и състезания по доцелно кацане.
Според мен парапланера е направен да лети и доцелното кацане ми се струва измислица на парашутистки мозъци. Въобще не може да се сравни с извисеността, красотата и свободата от прелетите.
При доцелното кацане не може да се сравни с труда, креативността и способността за вземане на решения необходими за прелетите.
Затова като крос кънтри пилот казах "не".
...
Да ама доцелното кацане е атрактивно за публиката и се харчи добре в днешното пошло време. На държавния чиновник не му дреме дали дава пари за класиране при доцелно кацане или прелети. ТВ зрителя или вестникочитателя също не правят разлика между едното и другото. При добро класиране чиновника ще каже "изпълнихме плана", а зрителя ще се оригне с "и ний сме дали нещо на света"
Затова като зависим от Матрицата казах "да".
...

Всеки има своята истина и човек може да се удави в гледни точки. Затова не искам да се хабя с политика.
Още вярвам е баланса в природата. Когато спечелиш нещо (напр. пари) губиш друго (напр. дух).
Не мисля че ще ни намалее удоволствието от летенето ако някой не ни даде пари за него.
Не би трябвало и на Ясен да му пада хъса да реже, независимо дали е в националния отбор или не.
...

Не бързайте да зазимявате лятото. Още ги има тия шутливите, да ви посъбудят :twisted:

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 05, 2009 9:35 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1982
Име: Даниел Димов
отговорете ми на един единствен въпрос в крайна сметка:

Вие искате Ясен да отиде на Европейското

или

искате Ясен да е първи в Националния Отбор?

кое от двете е заветната цел?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 05, 2009 9:51 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 12:34 pm
Мнения: 342
Айде модератора да отвори едно гласуване , заслужава ли Ясен заради блестящото си представяне напоследък ,почетно челно място в нац. отбор , независимо от селекцията му според действащите павила, пък да видим електората какво ще каже.

_________________
www.verticaldimension.com
Gradient Bright 5
skype: pastora2303
GSM: 0888 024143
e-mail: ozyline@gmail.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 05, 2009 10:09 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1982
Име: Даниел Димов
за теб Пасторе разбрах - искаш почетно първо място :)

ще е интересно да чуем и другите застъпници... а най-интересно ще е да чуем самия Ясен какво иска?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Авг 05, 2009 10:12 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1982
Име: Даниел Димов
Ти може да не смяташ, но точковат система щом смята това е достатъчно. В цял свят се използва само тази точкова система (именно GAP) и дори PWCA, които до скоро се дърпаха, тази година и те преминаха на нея.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Смех
МнениеПубликувано на: Чет Авг 06, 2009 9:02 am 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
Дани, пак не си разбрал :)
ние не искаме нищо за Ясен, само защото е Ясен :D Искаме обаче да знаем дали един пилот с изключителни (поне за спльоскалник като мен) постижения през тази и миналата година ще бъде в Националния Отбор по право, а не по милостиня.
Искаме догодина да няма в календара на Лигата състезания като Митке Опън, за което още отначало е ясно каква комедия ще е. Защо да печелиш точки на някое трудно и добро състезание (като Шуменското например, или България Оупън на Враца) като можеш да отидеш на Витанци и с още 5 човека да си спретнете задачка, от която да си делнете едни точици. Не се съмнявам че според регламента на ФАИ, формулата на ГАП и закона на Светия Синод всичко е точно. Просто в хората остава едно чувство на недъгавост от подобни смехории. Нещо като магистрала Люлин, дето я има, ама не можеш да караш по нея. Ако това се признае като грешка (каквито всички правим) никой няма повече да повдига тази тема, но ти Дани, отричаш и се криеш зад формули.
Ники - той и станишев звучеше логичен и неемоционален, ама виж къде стигна - рецитира дядо Вазов на Бузлуджа.
поздрави на всички

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 06, 2009 10:42 am 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Момчета, макар да съм доста далеч от крос кънтри състезания, национални отбори и т.н., ще си позволя да си кажа мнението, защото въпросът, който се дискутира тук, е принципен и дори не е свързан с парапланеризма.

От една страна, чест прави на Даниел, че брани "със зъби и нокти" правилата. Да, правила трябва да има. Те трябва да са ясни, прозрачни, и еднакво да се прилагат за всички. И не, не бива да се правят изключения. Правилата са като жената - тя или е бременна, или не е. Правилото или важи, или не. Много вредно е за едни да важи, а за други (по изключение) да не важи. В това поне всички се убедихме от доскорошното "развитие" на цялата ни Родина ...

От друга страна, когато един състезател има безусловно добри постижения по международни състезания, напълно логично е той да бъде част от националния ни отбор. Правилно ли щеше да бъде примерно Стоичков да не беше допуснат до националния отбор, защото играеше в Барселона, или Балъков, защото играеше в Щутгарт?

Тук всеки от "двата лагера" може да приведе още тонове аргументи в своя полза, просто защото и двете тези са правилни! Това обаче няма да реши очевидния проблем. Така че аз се присъединявам към позицията на Ники: "Ясен е красиво изключение. Всички ние му се кефим и му сваляме шапка. Все пак нека използваме изключението за да създадем правило. Щом има изключения, значи правилата не са достатъчно съвършенни т.е. има по какво да се работи."

_________________
Има три прости правила за безопасно летене. За съжаление, никой досега не ги е открил ... ;-)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Авг 06, 2009 10:43 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1982
Име: Даниел Димов
Добре Пепи, ти явно имаш идеи - моля те напиши какви критерии за допускане на състезания в Лигата предлагаш!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 07, 2009 10:04 am 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 458
Местоположение: София, etc.
Даниеле, проблемът не е класирането ми. Не съм се съмнявал че ще отида на Европейско, въпреки твоите усилия срешу мен.

Истинският ми проблем е твоята перманентна, уверена, командирска заблуденост. Споменах ли "командирска"? Не се работи така, не се развива дадена кауза по този начин. Въпреки че от някои неща хич не разбираш, и в летенето, и в личния живот, ти постоянно си налагаш мнението върху останалите - и в летелето, и в личния живот (примери дадох в предишните постинги), а след това се правиш на г-н Демокрация!

Случаят с класирането за НО беше тест за теб; исках да разбера дали поне веднъж ще си признаеш че си бил некомпетентен в нещо и си сгрешил. Не си призна. Не си призна че беше меко казано грешка да ми повтаряш че не съм бил заслужавал да участвам в НО тъй като "не съм помагал на парапланеризма в БГ". И не си призна че манипулациите ти в класирането за НО бяха лоша идея. Царят е гол, народът бурно се смее.


п.п. А аз в крайна сметка влизам в НО въпреки теб благодарение на резултатите ми от Polish Open - състезание което ти твърдиш че не влизало в Лигата, но то ВЛИЗА, тъй като е ко-организирано от българския клуб Шамбала, факт който ти би трябвало да знаеш. Това просто не е било отбелязано на сайта на FAI, но ще бъде отбелязано до няколко дни. Сега би ли замълчал малко? Благодаря.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 07, 2009 11:10 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1982
Име: Даниел Димов
Ясене, ти влизаш в Н.О. (благодарение на резултатите от Шампионата и от PWC) така или инчаче за което аз се радвам (колкото и да не ти се вярва), но да си мислиш че можеш да промениш класиране пост-фактум е също толкова смешно колкото и опитите за манипулация на Димитър Вълков преди няколко години...

Само да те осведомя как до момента се подбират състезанията в Лигата:

1. състезанието трябва да е организирано от български клуб, който да е член на БНАК

2. състезанието трябва да е регистрирано във FAI чрез БНАК

3. организатора (или организаторите) трябва да е заявил че иска състезанието да е в Лигата

Това е до този момент - явно има желания това да бъде променено - ОК, предлага се, обсъжда се, гласува се, приема се и накрая започва да действа. Между другото още очакваме Пепи Гврилов да си даде предложенията...

Ти как си представяш в сегашния момент когато едно състезание е почти изтекло да се вземе решение то да влезе в Лигата?!?! Ако някога някой (независимо дали Комисия, Управителен Съвет, Председател или Общо Събрание) вземе подобно решение това ще е края на спортсменството в този спорт! Може би според теб ще е по-добре така - нещата да могат да бъдат променяни във всеки един момент с решение на някого?! Не се ли замисляш че днес няколко души се застъпвате да се правят изключения и промени в последния момент (дори след последния момент) и всичко това в твоя полза, но утре може същите тези хора да не са така благоразположени към теб и да работят срещу теб?! Какво ще приказваш тогава? Към кого ще се обърнеш?

Мисля че е крайно време да спреш да плачеш като някоя девственица и да се съобразяваш с правилата които действат. Тези правила са ти известни още от зимата - ако желанието ти е да летиш на Европейското - постигнал си го. Ако желанието ти е да си първи в класирането - имаш способностите да го направиш, но явно нямаш желанието... или може би наградните фондове по другите състезания са по-важни... ако е така - и това си постигнал. Така че единствения на когото имаш основание да се жалваш си самия ти.

PS: говориш за някакви манипулации - моля те напиши тук черно на бяло какви манипулации си разкрил!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Авг 07, 2009 12:46 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 458
Местоположение: София, etc.
Състезанието е в Лигата. Не ме занимавай.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: предложения
МнениеПубликувано на: Пет Авг 07, 2009 1:14 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 12, 2005 12:04 pm
Мнения: 478
Местоположение: Sofia
Име: Петър Гаврилов
- в Лигата влизат не повече от 5 състезания.
- едно от тези състезания е извън България.
- тези състезания се обявават предварително като дати, организатори и място от предходната година или като изключение не по-късно от 6 месеца преди началото на състезанието.
- Комисията по крос кънтри дава мнение за способността на даден клуб да организира състезание, след като изслуша мнението на членовете на БНАК. (Това е с цел да се взима превид историята на дадени клубове преди да се вярва на обещанията им).
- всяко състезание в Лигата обявява поне 1000 евро парична награда, внася минимум една стартова такса във общия награден фонд на Лигата.
- всяко състезание в Лигата е регистрирано по ФАИ, кат. 2
- организаторът на всяко състезание приема на свои рзноски наблюдател, посочен от Лигата (пилотски комитет) - транспорт, спане, храна. Наблюдателят пише доклад за протичането на всяко състезание, като посочва всички допуснати пропуски и претенции за такива пропуски (основателни и неоснователни). Тези доклади се изпращат на Комисията.

Това според мен е основата на едни смислени правила в лигата. Другото води до подобен тип спорове - това състезание е в лигата, защото се класирам добре на него, а другите не са, защото не съм летял на тях.
Правилата за Лигата са различни от дискусията за Национален отбор и как да се извършва класирането за него!!!

_________________
**********************
low riders team - we are low, but slow :)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 57 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов