Leonardo | ФОТО
Дата и час: Нед Май 05, 2024 3:30 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: България и RedBull X-Alps
МнениеПубликувано на: Сря Мар 02, 2011 1:22 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1982
Име: Даниел Димов
Всички помните колко се вълнувахме когато имахме представител на състезанието... нашия представител обаче не се представи според очакванията ни - зад него стоеше негова позната и му помагаше като официален помагач в състезанието и с финанси.

Какво ще кажете за идеята цяла България да застане зад един наш представител на следващото такова състезание (2013-та година)? Можем да съставим няколко отбора и да започнем да им помагаме да тренират... има две години до тогава и може да се направи много добра подготовка. Могат до тогава да се наберат желаещи да спонсорират цялото начинание, което няма да е евтино, но пък ще сложи България и на тази карта. Естествено ще отиде да ни представя най-добрия ни отбор.

Ако идеята ви харесва - нека да се опитаме да преценим колко пари ще трябват за всичко това (и разпределени по срокове)!

Ако някой иска да участва в една такава идея - да пише с какво би могъл да участва!

Най-първото нещо което трябва да направим е да отидем по време на състезанието тази година да гледаме и да попиваме колкото може повече информация как всъщност се случват нещата в състезанието - да сме в "кухнята"...

Какво ще кажете? :)


Върнете се в началото
  Профил    +11 / -0 
 
 Заглавие: Re: България и RedBull X-Alps
МнениеПубликувано на: Сря Мар 02, 2011 2:16 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 12, 2004 10:04 pm
Мнения: 280
Местоположение: Пловдив
Наистина, това е едно чудесно предложение, Даниеле. И тъй като участието в RedBull X-Alps изисква много сериозна подготовка - спортно-физическа, техническа, организационна и финансова, добре е да се започне отрано.
За справка - ето как подхождат руснаците например : http://paraplan.ru/forum/viewforum.php?f=42 това е отделен подфорум в Paraplan.ru посветен на тазгодишното участие на руския отбор. Впечатляващо много работа е свършена до момента и още много предстои.
Дано и у нас се намерят сили и стремеж за такова начинание!

_________________
небесен чергар


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: България и RedBull X-Alps
МнениеПубликувано на: Сря Мар 02, 2011 3:04 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Следих с голям интерес подготовката и представянето на руския отбор на състезанието през 2009г. Впечатление ми направи това че даже големи конкуренти като различните дистрибутори на параекипировка, училища и пилоти между които имаше конфликти се обединиха около каузата да помогнат кой с каквото може на участниците.
Много хубаво ще бъде да имаме и ние участник в RedBull X-Alps, за което ще е нужна много сериозна подготовка и средства. Без читав спонсор задачата няма да е лека :wink: .

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: България и RedBull X-Alps
МнениеПубликувано на: Чет Мар 03, 2011 3:21 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 10:12 pm
Мнения: 154
Местоположение: България
Име: Димитър Вълков
Ако изберем наистина най-добрия БГ представител-моя избор по принцип е за Елин, бих могъл да окажа подкрепа с екипировка. Сбруя или лек резервен да речем. Може да питам и за помощ за леко крило-компетишън или 2/3...но там нещата са по-сложни мисля. Но освен всичко това ще трябва добра кола, карти и др. технически средства. Мога дапомоля моя приятел Тома Коконея да ми окаже съдействие в това.


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: България и RedBull X-Alps
МнениеПубликувано на: Съб Мар 05, 2011 4:17 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1982
Име: Даниел Димов
подозирам че може да имаме още един кандидат, който вече тренира в Хималаите... :wink:


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -0 
 
 Заглавие: Re: България и RedBull X-Alps
МнениеПубликувано на: Сря Мар 23, 2011 11:34 am 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 06, 2010 12:28 pm
Мнения: 11
Аз се пробвах тази година да участвам заедно с Марти който щеше да ми е съпорта по земя но уви не ни удобриха. Смятам че имам даните за това състезание който са от 6 годишен тренирам ски-бягане многократен републикански шампион съм и национален състезател по ски-ориентиране летя от 10 години с парапланер и вече имам цялта олекотена екипировка като крилото е ясно, че след две години нияма да е конкуретно. Та предлагам това лято да се направи едно състезание което да е с дължина 400-800км по Стара Планина и който желае да участва и нека най-добрия да победи и да започне подготовка за 2013 и съответно да се набират спонсори и тн.


Върнете се в началото
  Профил    +14 / -0 
 
 Заглавие: Re: България и RedBull X-Alps
МнениеПубликувано на: Чет Мар 24, 2011 7:42 am 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 3:40 pm
Мнения: 498
Местоположение: BG Bankya
Одобреният български кандидат за участие в Ред Бул ЕксАлпс ще има моята подкрепа.
С техника,Джи пи еси,комуникационни средства,компютри,мобилен интернет,транспорт и логистика,наземен съпорт и финансова помощ.
Само (знаете) трябва да е много здрав в краката,дишането,мисленето и летенето...
Ако ще се сформира организационен комитет за участи е на Бг в ЕксАлпс.....пиша се в него

_________________
Летете ниско и бавно!
Голям кеф е,вервайте ми!
До среща във въздуха!
Венко


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: България и RedBull X-Alps
МнениеПубликувано на: Чет Мар 24, 2011 5:02 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Май 27, 2004 2:53 pm
Мнения: 459
Име: uon venos
Аз номинирам Николай Йотов, и не защото ми е приятел, а защото вярвам, че само той може да издържи на такива условия, каквито са тукашните. Плюс това той може да дойде при нас докато тринира в Алпите. Има транспорт, има съпорт от нас относно стартове и местата за обхождане и прелитане. Комуникация с чуждите пилоти също не е проблем .. единствено Венко може да помогне с някое и друго устройство, ако му липсва такова.
Финансирането на кое по-точно?! На тренировката или после за екипировка?! За тренировката няма да им наужда от финанси, за екипировка мисля, че ще се оправи ...

Ако може Даниел да поясни?! За какво са му нужни разходи на пилота, който ще дойде да участва?!


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: България и RedBull X-Alps
МнениеПубликувано на: Чет Мар 24, 2011 5:51 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Яну 11, 2010 8:54 pm
Мнения: 61
Местоположение: Варна
Име: Пламен Атанасов
pesheva написа:
Аз номинирам Николай Йотов


Не може да номинираш никой, по простота причина че който иска да участва в състезанието трябва да си е лично мотивиран, и сам да иска да го направи. В тази връзка идеята на Елин е много добра, интерсуващите се в това начинание да си проведат собствено състезание където да си мерят природните дадености. За пред спонсори сигурно ще има някаква файда от това. Ако не друго, поне не ще е забавно.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: България и RedBull X-Alps
МнениеПубликувано на: Чет Мар 24, 2011 5:58 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1982
Име: Даниел Димов
Разходи си има и то сериозни:

1. екипировка - абсолютно всичко трябва да е максимално олекотено и качествено (издържливо), но дори и най-качествените неща се чупят/късат... когато това стане трябва да се сменят с нови и т.н. по моя груба преценка екипировката (без да се предвиждат подмени) струва около 3500 евро! на този етап не може да се прецени колко и какви подмени могат да са необходими - затова трябва да се изгледа от мястото на събитията едно цяло състезание за да се знае какво да се очаква

2. консумативи - това са храна, вода, медикаменти, превързочни материали, батерии, карти за телефони, екипировка която се ползва еднократно (неща от типа - ползваш и после хвърляш) и т.н. по груба преценка около 500 лева равностойност (защото не всичко може да бъде предвидено и купено от България за да е евтино)

3. текущи разходи на помагача - това са разходи за гориво, спане, такси за магистрали, тунели, паркинги, винетки, застраховки, достъп до интернет, карти на районите, карти за телефон и други подобни - това перо също не може да се прецени от сега... тук можете вие да помогнете (за калкулацията имам предвид) защото живеете в Швейцария и сте наясно кое колко струва.

4. разходите по тазгодишното наблюдение - те също ще са сериозни - за да можем да се подготвим за след 2 години трябва да имаме поне 2 екипа които да следят по един или двама от състезателите и помагачите им и да записват всичко което се случва! разходите на тези екипи ще са подобни на тези които ще бъдат направени от помагача през 2013-та само без консумативите

5. пътуването от България до там и обратно - също гориво, такси за магистрали и т.н.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: България и RedBull X-Alps
МнениеПубликувано на: Чет Мар 24, 2011 6:00 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2297
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Благодаря Светле, но мисля че физическата подготовка на Елин е много по-добра от моята и ще е хубаво ако му помогнете от Швейцария. Също така Камен е подходящ кандидат за X-Alps. Може би той и Елин трябва да премерят сили и да решат кой да отиде.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: България и RedBull X-Alps
МнениеПубликувано на: Чет Мар 24, 2011 6:06 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1982
Име: Даниел Димов
pesheva написа:
Плюс това той може да дойде при нас докато тринира в Алпите.


Никой друг ли не може да дойде при вас докато тренира?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: България и RedBull X-Alps
МнениеПубликувано на: Чет Мар 24, 2011 10:16 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Дек 06, 2010 12:28 pm
Мнения: 11
Аз обаче съм малко скептично настороен по въпроса дали ще ни одобрят за състезанието понеже то не е на Държавен или квотен принцип а се прави от частно лице и ако кандидата не е име в парапланеризма трудно може да се дореди до 30-те кандидата каквито и препоръки да има от БГ тъйкато се изложихме преди години с Емо Балона а и не само има много звезди кандидати да участват.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: България и RedBull X-Alps
МнениеПубликувано на: Пет Мар 25, 2011 12:08 am 
Offline

Регистриран на: Чет Юли 15, 2010 9:10 am
Мнения: 721
Местоположение: Дупница
Име: Петьо Кюркчийски
Между другото, Дима Гусев участва през 2007, не съм сиурен дали още идва да живее в Сопот, но той би могъл да даде полезна информация, ако иска де.....

_________________
"Там, където има авиация има дух, има българщина!" Ген. Румен Радев - Президент на България

http://www.skyhike-bg.com


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: България и RedBull X-Alps
МнениеПубликувано на: Пет Мар 25, 2011 12:54 am 
Offline

Регистриран на: Чет Май 27, 2004 2:53 pm
Мнения: 459
Име: uon venos
DVD написа:
pesheva написа:
Плюс това той може да дойде при нас докато тринира в Алпите.


Никой друг ли не може да дойде при вас докато тренира?


Хубаво е да се запознаем първо! Не всички ме познават, а някой дори са ме позабравили.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 16 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов