Leonardo | ФОТО
Дата и час: Сря Май 15, 2024 11:01 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2011 - Piedrahita, Spain
МнениеПубликувано на: Пет Юли 08, 2011 10:15 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 27, 2004 5:48 pm
Мнения: 401
Местоположение: Самоков
Лека им пръст на двамата загинали. Извинявам се за отклонението но защо топ пилоти не владеят излизане от фронтален.Поне аз си мисля че за да участваш на световно трябва да си голяма работа. Идеята ми дойде след като и аз бях почерпен с фронтален днес ама такъв скоро не бях ял. Така ме шибна че се згъна нацяло с затваряне на всички камери и остана зад мен. Въстанових го бързо почти без загуба на височина и разклащане. Докъто изляза от критичната зона се опита да ме фрасне още един път но не му позволих.Защото минах през една супер турболентна термика. Хем си знам че преди 2 часа особено през Юли в Рила термикине са дивашки и пак бързам ще правя прелет. На ти сега прелет 35 минутка до Говедарци в друслявиците.
Моя извод: Фронталния си е управляем с адекватна реакция. Ако бях на световно сигурно щях да се заключа в спирала и мятам запасен. Не се мисля за голям пилот летя си за хоби.
Може би причина за фаталните инциденти е прекалената еуфория,стреса и желанието за себеизява.
Надявам се че няма засегнати от поста ми :!:

_________________
Nivuk Artik 6 ---- Gin Carrera +


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2011 - Piedrahita, Spain
МнениеПубликувано на: Пет Юли 08, 2011 10:49 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 31, 2007 6:05 pm
Мнения: 223
Местоположение: Шумен
Име: Станислав Велчев
Ясене, челните тъкове на фулл спийд с двулайнер не са от приятните и лесни за оправяне ситуации с двулайнер.

Хвърли едно око на това клипче и по-специално поведението при челен тък http://www.youtube.com/watch?v=cBZd3tt_OC0
Вярно, това е прототип и сегашните серийни двулайнери нямат толкова агресивно поведение на трим скорост, но на фулл спийд...

Не искам да отклоняваме темата в тази посока, може да се отвори отделна относно стабилността и способността двулайнерите да бъдат възстановявани от кофти ситуации.

Митака най-добре го е казал в предния пост, появяват се нови пилоти с недостатъчно опит, които увлечени от групата натискат неразумно много.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2011 - Piedrahita, Spain
МнениеПубликувано на: Нед Юли 10, 2011 8:09 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 458
Местоположение: София, etc.
Здравейте,

Вчера и днес написах два коментара, главно по темата за безопасността на Световното, в международния форум. Който има интерес, ето последната страница на дискусията:

http://www.paraglidingforum.com/viewtop ... 644#260644

Въпреки че Световното беше прекратено, аз оставам в Пиедрахита още 5-6 дена, Митко мисля също. Има и още доста пилоти които ще си изчакват датите за самолетните полети тук. За по-интересно, от днес започнах да организирам задачи, на които всеки може да участва. С Раул Пенсо сме task setters:) Мини Световно с победители само по дни:) Скорърът (Крис) ни обработва резултатите. Десетина човека поне всеки ден се очертава да си се състезаваме, въпреки CIVL:) От утре ще можем да използваме и транспорта по прибирането на организацията. Също въвеждаме и стартова такса от 5 евро, като всички пари за деня отиват за победителя:)

С поздрав,

Ясен


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2011 - Piedrahita, Spain
МнениеПубликувано на: Вто Юли 12, 2011 1:42 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 10:12 pm
Мнения: 154
Местоположение: България
Име: Димитър Вълков
Започва верижната реакция след решението на CIVL да забрани временно Open класа парапланери. Вече е решено Швейцарския шампионат да се проведе само със Сертифицирани парапланери. Повечето пилоти си заминаха, някой като БГ отбора няма този шанс-или скъпи билети или пълни самолети или автобуси. Ще стоим тука и ще се наслаждаваме на "приятната" Пиедрахита. Няма да стъпя тука повече. Предпочитам Ксеара в Бразилия 100 пъти повече и тази година сформирахме вече група с Годзилата и Мишо от София. Ще чакам само Франк Браун да ми каже кога ще е най-доброто време, защото всичко там зависи от Ел-Ниньо/Ел-Ниня депресиите в Тихия Океан. Със новите 2-лайнери лесно ще се подобри стария рекорд, който там беше направен с 4-лайнери и с неголямо натискане на спийда. От тука нататък какво ще стане с нашата кандидатура за Световно 2013 само CIVL може да каже. PreWorlds можем да направим сами, защото е Категория 2 състезание, но Световното е Кат.1 събитие и се Санкционира само от ФАИ, CIVL респективно. Така че за сега продължаваме по същия път както до сега-организация, правене на Сайт, уговаряне на транспорт, Хелокоптер, Медицински екипи, Спасители, Скоръри и т.н. Национален Шампионат преди ПреСветовното, а защо не и заедно с него. Така или иначе до сега Националните ни Шампиопнати не са били много посетени състезания със Слаб Ранкинг. Така ще стане супер състезание от висок Ранг с много точки, ако някой вече се интересува от скапаните точки на ФАИ изобщо, те не доведоха до добра селекция за Световното първенство и 2 пилота загинаха. Моето мнение е да се изработи нова селекционна програма за следващото Световно първенство, като пилотите да бъдат до първите 500 места максимално по WPRS, а не до първите 1000. Така много малки държави ще изпищят, но поне ще имаме някаква гаранция че останалите пилоти ще останат живи. Само като статистика за всички PWC-та до сега има само 1 фатален случай (Димитрий Маслеников в Cаstejon del Sos, това са над 100 състезания до сега) докато статистиката при Световните е за 12 състезания 6 загинали. Ако имат малко мозък изсушените старци от CIVL ще се поучат от PWC. За жалост те се мислят за много важни и умни. Познавам повечето от тях, наистина говорят доста умно, но нямат никакъв опит повечето в областа на парапланерзма. Няколкостотин пилота с нови планери тази година купени ще останат с пръст в уста ако решението на CIVL остане окончателно. Да не говорим колко пари са изхарчили 150 пилота да дойдат тука-никаква компенсация от Организаторите или ФАИ. Дори и сянка за такава няма...


Върнете се в началото
  Профил    +8 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2011 - Piedrahita, Spain
МнениеПубликувано на: Вто Юли 12, 2011 7:18 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 458
Местоположение: София, etc.
Темата със състезателните крила и CIVL е критично важна в момента - ето новият ми постинг в международния форум, ако се интересувате.

http://www.paraglidingforum.com/viewtop ... &start=270

Поздрав от Пиедрахита, релаксиращ 8) ,

Ясен


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2011 - Piedrahita, Spain
МнениеПубликувано на: Пет Юли 15, 2011 10:50 am 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 02, 2011 10:12 pm
Мнения: 154
Местоположение: България
Име: Димитър Вълков
Току ще говорих с Calvo и той ми каза че е бил на среща в Англия с тяхната Федерация и те са решили всички Британски състезания да се провеждат само със Сертифицирани планери докато трае забраната от ФАИ...извод-верижната реакция продължава. Гърците обаче ще продължат използването на Състезателните крила на техните състезания...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2011 - Piedrahita, Spain
МнениеПубликувано на: Сря Юли 20, 2011 11:10 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1184
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Румънците решиха да не използват спортни крила няколко дена преди националният си шампионат.
Като цяло съм твърдо ЗА неизползването на протота и компетишъни във Фай 2 състезания (може би само PWC). Повечето пилоти тук в Румъния също харесват идеята, включително и такива които нормално летят на компе-та. Резултата е много по-истинско и интересно състезание - на глайд и на спиид всички са почти еднакви и изпъква главно тактиката и решенията на пилота.
Тъпо е състезанията да стават като формула едно или като някакво събитие за мерене на средства а не на възможности - стигна се до момента че който може да си позволи Мантра R 11 има значително предимство пред останалите. Не говорим за поемане на рискове - ако искаш можеш да рискуваш и със сертифицирано крило и пак да се наиграеш. Въпреки че и аз летя и искам да летя със компетишъни и двулайнери, предпочитам този тип летене да остане извън състезанията. А и освен всичко друго не мисля че това ще спре развитието на спорта, напротив - фирмите ще вложат много повече усилия да осъвършенстват технологията за да предлагат крила летящи като мантра със сертификация 2-3
Лично мнение! Мисля че дискусията е полезна!

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2011 - Piedrahita, Spain
МнениеПубликувано на: Чет Юли 21, 2011 9:35 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 05, 2007 10:44 am
Мнения: 458
Местоположение: София, etc.
http://www.ojovolador.com/eng/flyingworld//?show=1382

Ето интервюто с Петра Сливова след Световното. Тя също, както и огромната част от останалите състезатели, се изказва против решението на FAI да обвини изцяло състезателните крила за проблемите със сигурността, и съответно да ги забрани.

По мое предложение, по време на церемонията по награждаването й, 10-15 крила минахме ниско над подиума в знак на протест срещу FAI. Посланието беше: "Вие ни забранявате, ние пак летим". Бог да пази от такива политици като тези от FAI - толкова далеч от тези които би трябвало да представят...

С поздрав,

Ясен


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2011 - Piedrahita, Spain
МнениеПубликувано на: Пет Юли 22, 2011 10:04 am 
Offline

Регистриран на: Сря Сеп 08, 2010 3:16 pm
Мнения: 277
Местоположение: София
Име: Боян Евстатиев
Аз съм новобранец в парапланеризма. Не ги разбирам нещата. Но историята в тази тема някак ми напомня за ерата на лудостта наречена Група Б от автомобилните ралита.

http://www.rally-club.bg/viewnews.php?nid=130

_________________
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +3 / -0 
 
 Заглавие: Re: Световно Първенство 2011 - Piedrahita, Spain
МнениеПубликувано на: Пет Юли 22, 2011 5:22 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Ное 08, 2006 12:19 am
Мнения: 926
Местоположение: Над Шумен
Име: Хари Ламбев
2.3 сек. на макадам :shock:
Нещо като да сложиш на ракетата колела и да я яхнеш по улиците.

_________________
Gradient AVAX RSF 24, AXIS Mercury и тандем INDEPENDENCE
SKYPE - harypara / 0896 898 464
Ако съдбата ти обърне гръб, само я изчакай да се наведе и ....!
http://letenebulgaria.alle.bg/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 25 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов