Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пон Май 13, 2024 1:29 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 62 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: Re: Шумен 2012
МнениеПубликувано на: Вто Юли 24, 2012 10:47 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1184
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
хммм колко много хора с фамилия "Варна" :)
Пишете и мен.
Ивелин Калушков

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Шумен 2012
МнениеПубликувано на: Вто Юли 24, 2012 11:09 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 569
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
Преди 4-5 години бях доста ентусиазиран относно изготвянето на подробна термична карта на нашия район,
но с годините на проверки на получените точки установих, че няма голям практически смисъл от нея.
По скоро познаването на примерни зони, които работят добре при определен вятър са много по-удачни.

Идеята на Топузката за голяма карта на района за учебна цел е отлична и ще се постараем да я направим.
На нея половин час преди тръгването към старта ще ви разясним удачните термични зони, условията,
вариантите за прелитане на по-удавнически места. Това след метеопрогнозата, разбира се.
Ще се прави и кратък разбор от предходния ден, кой от къде минал и сполучил или не.
Идеята е да ви предоставим колкото се може повече обработена информация, която да ви е полезна за деня и следващите след него, пък и въобще.
Давайте идеи, кой какво ще му е полезно за ХС-летенето?

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Шумен 2012
МнениеПубликувано на: Сря Юли 25, 2012 8:30 am 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 25, 2010 6:56 pm
Мнения: 404
Име: Димитър Миладинов
Моля пишете и мен


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Шумен 2012
МнениеПубликувано на: Сря Юли 25, 2012 9:31 am 
Offline

Регистриран на: Нед Май 15, 2011 11:05 pm
Мнения: 6
Местоположение: Sofia
А лидерите?!
Предлагам да съставим списък, а когато го "изчистим" ще направим една анкета и първите 10 с най-много гласове да бъдат лидерите в "XC-семинара". Ще разделим броя на участниците на този на лидерите, ще надпишем съответният брой листчета, слагаме ги в една купа и кой-когото изтегли. Като гледам няма да се съберем повече от 50 човека(ако сме повече, ще увеличим броя на лидерите), така, че на лидер няма да се падат повече от 4-ма падуани.
Предварително се извинявам ако забравя някого или пък ако сложа в моя списък човек, който не се чувства готов да "води".
По азбучен ред:
1. Бончо
2. Данчо
3. Даниел
4. Доктора
5. Ставел
6. Юри

P.S. Ники Велев бе "изваден" от списъка по негово искане. Ники Йотов и Габровеца няма да идват

_________________
Ozone Delta


Последна промяна TSotirov на Чет Юли 26, 2012 8:49 pm, променена общо 2 пъти

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Шумен 2012
МнениеПубликувано на: Сря Юли 25, 2012 12:58 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Мар 06, 2011 7:43 am
Мнения: 22
Местоположение: София, Казанлък
Име: Николай Кожухаров
+ 1 участник - Николай Кожухаров /София, Казанлък/

_________________
NIVIUK HOOK 2
LZ1WLF


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Шумен 2012
МнениеПубликувано на: Сря Юли 25, 2012 2:38 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Сеп 10, 2007 4:22 pm
Мнения: 173
Местоположение: София
Име: Николай Велев
Само да спомена един факт, който е известен на много хора, но може би не на всички - аз реално не участвам в състезания, под никаква форма.
Част от една договорка, която нямам намерение да нарушавам.

Може да съм на мястото на състезанието за да летя в по-различни от обикновено условия, може да съм там като wind dummy и т.н. но със сигурност не съм записан.
Летя за самото летене и нямам интерес да участвам в каквито и да било класирания.

Така че, това ме прави невалиден избор за "тим лидер", както и за участник в някой отбор, тъй като траклоговете ми няма да се класират

Там ще съм. Ще споделям скромното си мнение и съвети по съответния въпрос с този който се интересува да ги чуе, без да ги натрапвам или да искам някой да се съобразява с тях.
По същия начин, както аз обикновено не се чувствам задължен да правя каквото и да било само защото другите го правят или пък защото биха очаквали да го направя - решенията идващи от собствената глава са винаги по-важни за човека, дори и да не са най-правилните.

_________________
"Success is a journey, not a destination.
The doing is usually more important than the outcome."
--Ashe, Arthur


Върнете се в началото
  Профил    +9 / -0 
 
 Заглавие: Re: Шумен 2012
МнениеПубликувано на: Сря Юли 25, 2012 5:34 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 23, 2012 6:24 am
Мнения: 171
Име: Венелин Грозев
Мисля, че след написаното от Ники по-горе вече идва момента в който окончателно да се реши под каква форма ще се проведе това мероприятие - състезание или ХС-семинар.
От една страна идеята за семинара ми допада страшно много ако има подреден и структуриран подход за провеждането му. Това включва анализ на метеоусловията, на избрани тракове, където да се разяснят особеностите защо пилота е прелетял 100км (примерно) или защо се е давнал на 5тия километър. Това се случва в зала с проектор и подготвен да говори лектор. Това го пиша на прима виста, сигурно има и други неща, които биха били полезни и могат да се направят и включат.
От друга страна времето за подготовка на този формат на провеждане е твърде малко и ако се направи на всяка цена накрая ще излезе "нито риба, нито рак", което би направило идеята непопулярна още преди да се е развила.


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: Шумен 2012
МнениеПубликувано на: Сря Юли 25, 2012 7:39 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 569
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
Идеята на Венко е отлична и по тази причина е предвидена в програмата.
Ставел договори за щаб квартира на състезанието хотел "Рай", който е доста луксозен,
но цените са супер приемливи - 20 лв на легло в двойна стая с включена в цената закуска.
Допълнителни подробности за резервациите - ще получите тук от Ставел.

Та относно ХС семинара, залата за хедкуотъра е с градинка и позволява ползването на проектор.
На него ще се визуализират някой от траклоговете на състезателите и ще с прави разбор и обсъждане
на причините довели до успех/несупех на пилота. Не съм сигурен точно в схемата на провеждането му.
Дали да е на 2 части или една и колко дълги съответно.
Примерно първи вариант - една по-кратка преди полетите и втора по-дълга след тях
втори вариант - обратното. По-подробно обсъждане сутрин и по-кратко вечер
трети вариант - само сутрешен семинар, поради факта, че ако времето позволи дълги прелети, прибиранията са късни.
Не знам, вие кажете.

Относно лекторите съм убеден, че ще се съберат доста опитни пилоти, които ще има какво да помогнат на останалите,
а докато го правят ще са полезни и един на друг. В тоя аспект Кучето е идеален пример за лектор в нашия случай.
Хем няма да участва в състезанието да не депресира много, хем ще учи другите пилоти. :wink: :D

Та както си го измислим, така ще го направим и за нас ще си го направим.
Що се отнася за състезателния момент, той е най-лесен. Давате си траковете в края на деня,
Ставел въриши останалото. После гледате класиране. Просто е. :)

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +5 / -0 
 
 Заглавие: Re: Шумен 2012
МнениеПубликувано на: Сря Юли 25, 2012 10:02 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 31, 2007 6:05 pm
Мнения: 223
Местоположение: Шумен
Име: Станислав Велчев
Здравейте другари и другарки! :lol:

Тази година за добро или лошо няма как да направим състезанието в х-л Пролет понеже огромна група ги е заела за цялото лято.
След известно проучване и преговаряне с различни хотели се спряхме на х-л Рай (онзи розово,бяло-зелен хотел леко в страни от пътя за платото).


Хотела има няколко сериозни преимущества пред конкурентните.

Локацията е повече от идеална. Намира се в непосредсвена близост с пътя за платото и в същото време е на 5 минутки от центъра на града. Хотела разполага с безплатен охраняем паркинг, както и изобилие от парко места в района. Това беше сериозен недостатък на х-л Пролет предни години.

Капацитета на хотела е 28 легла разпределени в схема описана по-долу. Това позволява да се постигне голяма концентрация на пилоти на едно място, сигурна рецепта за добро изкарване! :)

Разполагат с приятна зала, която да използваме като щаб на състезанието, както и приятно дворче с трева и масички само на една врата разстояние от залата.

Някои от вас вече са били гости на хотела и знаят, че качеството отговаря на цената, дори я надвишава.

До 7 дена преди началото на състезанието трябва да се направят резервациите. Моля също, всеки който резервира място да мисли добре и да осъзнава важността ѝ. Ако се наложи да ме информира своевременно при промяна на желанията си.

Ето и схема на разпределение на леглата по стаи.
(ще обновявам поста съответно получените резервации).

Хотел Рай - ЗАПЪЛНЕН!!!

Стая №4 - спалня + единично легло
Запазена за: Адриан Атанасов + Мирослав Костадинов
Стая №5 - легло персон и половина
Запазена за: Джамяров
Стая №6 - спалня + единично легло
Запазена за: Веско +
Стая №7 - легло персон и половина
Запазена за: Николай Бацов
Стая №9 - 3 единични легла
Запазена за: Жоров Топузов +
Стая №10 - легло персон и половна
Запазена за: Теди Величкова
Стая №13 - 2 единични легла
Запазена за: Жоров Топузов +
Стая №14 - 2 единични легла
Запазена за: Данчо + Вальо
Стая №15 - спалня
Запазена за: Анонимен


Хотел Зоти - Запълнен!

Стая №1 - спалня
Запазена за:Жорката Добрич +
Стая №2 - 1 легло
Запазена за:
Стая №3 - 2 легла
Запазена за: Ники + Игнат
Стая №4 - 3 легла
Запазена за:
Стая №5 - 1 легла
Запазена за:Карен
Стая №6 - 2 легла
Запазена за: Andre Volmensky +
Стая №7 - 1 спалня
Запазена за:


Цена на легло: 22 лв със закуска, 18 лв без закуска
За резервации: Ставел 089 55 22 715 (групов) или на Skype: stavell


Последна промяна Stavel на Пет Авг 10, 2012 5:35 pm, променена общо 22 пъти

Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Шумен 2012
МнениеПубликувано на: Чет Юли 26, 2012 7:38 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2299
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
По време на състезанието ще съм зает с воденето на една група. Можем да дойдем, но мисля че няма да имам капацитета да се занимавам с тях и да водя лекции.
Предполагам че Габровеца ще е зает с тандеми на Сопот.

Успех на състезанието и късмет с времето!

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Шумен 2012
МнениеПубликувано на: Чет Юли 26, 2012 1:15 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 31, 2007 6:05 pm
Мнения: 223
Местоположение: Шумен
Име: Станислав Велчев
Добавих и хотел Зоти.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Шумен 2012
МнениеПубликувано на: Чет Юли 26, 2012 6:16 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
Та, и аз се запизвам
Ивайло Александров - От Видин, живее в София, учил се да лети в Перник (вие си изберете кво да пишете на края :lol: )
За спането ще доуточня допълнително.



П.П. Някой знае ли, дали друг път в България са се организирали едновременно, на едно и също място, състезания по целно кацане и XC?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Шумен 2012
МнениеПубликувано на: Чет Юли 26, 2012 9:05 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Мар 31, 2007 6:05 pm
Мнения: 223
Местоположение: Шумен
Име: Станислав Велчев
Моля всички, които желаят да участват като състезатели да се регистрират в съответните сайтове.
Списка във форума е ок, но за лайв тракинга на крос-кънтри състезанието е необходимо да се регистрирате.

Не се притеснявайте да участвате и без лиценз, просто няма да получите точки по WPRS, но щом нямате лиценз това едва ли ви вълнува :)

За крос-кънтри: http://airtribune.com/shumen-xc-open-2012 (регистрирате се в системата и след това се регистрирате за събитието)

За целно кацане: http://www.letisvobodno.com/


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Шумен 2012
МнениеПубликувано на: Пет Юли 27, 2012 12:51 am 
Offline

Регистриран на: Чет Мар 17, 2011 12:23 pm
Мнения: 492
Местоположение: София
Име: Ивайло Александров
И относно тракинг и лайв тракинг - понеже ползвам за gps телефона си (с android), за xc - XCSoar, та логовете от Gaggle броят ли се? Той качва директно в livetrack24, както и в нашето/чуждото leonardo...
Има ли как да си качим waypoints предварително, понеже телефона ми има малко проблеми с USB връзката, пък самите задачи - на самия ден..?


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Шумен 2012
МнениеПубликувано на: Сря Авг 01, 2012 8:46 am 
Offline

Регистриран на: Пон Юли 12, 2010 10:10 pm
Мнения: 11
Местоположение: София
Име: Николай Бацов
Бройте ме и мен, но не към състезателите. Ще ми е интересно да чуя лекциите и да полетя сред най-добрите :)

Резервирах и аз една стая (единичка) в хотел Рай.

_________________
I Like to Fly by Wire


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 62 мнения ]  Отиди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов