Leonardo | ФОТО
Дата и час: Сря Юни 05, 2024 11:04 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Emo Balona i X-Alps
da 7%  7%  [ 2 ]
ne 93%  93%  [ 27 ]
Общо гласове : 29
Автор Съобщение
 Заглавие: Emo Balona i X-Alps
МнениеПубликувано на: Чет Юни 23, 2005 1:21 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2300
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
pozvoliavam si da prehvarlia diskusiata ot foruma ot portala na letiashtite zashtoto mislia che shte zainteresuva i posetitelite na tozi forum.

Za vtori pat shte se provede nai-iakoto i nabirashto populiarnost sastezanie X-Alps. AKo poglednete saita na sastezanietio http://redbullxalps.com/xalps05/index.html shte vidite che ima i BG uchastie.

Do tuk dobre - minalata godina Slavi ne stana parvi ama pone se napana i se predstavi dobre.
Da ama tazi godina balgaria shte e predstavena ot neizvestnia Emil Nikolov ili izvestnia kato Emo Balona.
Neizvesten s tova che nikoga ne e uchastval v XC sastezania i predpolagam che nikoi ot vas ne go e vijdal da prelita i 20 km.
Izvesten s tova che obikalia po sponsori i se iztakva kato dvigatel na BG paraplanerizma (shapka mu svaliam za tova mu umenie :wink:

Moeto mnenie e che uchastieto na chovek s neproiaveni/nedokazani XC umenia (a X-Alps predpolaga i letene a ne samo hodene pesh) shte uroni prestija na BG. Ne che se pravia na niakakav ama tova obezmislia na usiliata na mnogo BG piloti (i organizatori na sastezania 8)

Predlagam da uvedomim X-Alps che Emo ne e takav za kakavto se predstavia (osnovatel na paraplanerizma, 2-ro miasto na nesashtestvuvashtata svetovnata kupa v Shumen - 96-ta godina), che nikoi ne go e vijdal da varti termika ili leti na preleti
a te da reshat kakvo da praviat.

Kakvo mislite?

p.s. ako sluchaino go mahnat ot X-Alps dano Emo si vzeme parite ot sponsora navreme che posle moje i da niama

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Чет Юни 23, 2005 2:29 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Юни 08, 2004 1:44 pm
Мнения: 335
Местоположение: Велико Търново
Име: Димитър Байчев
Оставете го първо да си вземе кинтите, пък после да се маха. Барем да не е съвсем на сухо :D


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Emo Balona i X-Alps
МнениеПубликувано на: Чет Юни 23, 2005 3:39 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
niki написа:
.... Predlagam da uvedomim X-Alps che Emo ne e takav za kakavto se predstavia ....


Ники, ако такова нещо се направи, то трябва задължително да е от официална институция (да речем БНАК). В противен случай всичко друго би се изтълкувало като интрига и само би навредило на парапланеризма в България.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Лично мнение.
МнениеПубликувано на: Чет Юни 23, 2005 5:43 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 09, 2004 10:18 am
Мнения: 1283
Местоположение: село Величково
Име: Владимир Чорбаджийски
Емил Николов единствен от България ли е подал документи за това състезание?
Ако никой друг пилот от България не е изявил желание да участва в Ред-бул Х-алп, то тогава няма какво да се бъркаме.

Но ако има друг, някой по-достоен НАИСТИНА ЛЕТЯЩ, подал документи за участие, който е пренебрегнат, поради "известното подменяне на истината" от страна на Николов, то тогава ЗАДЪЛЖИТЕЛНО трябва да се намесим, НА НЯКАКВО ОФИЦИАЛНО НИВО!

_________________
Летеше с Element Air ... Жълто червен.
Правилните решения и действия идват от опита, който се получава от грешни решения и действия!


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: X-Alps
МнениеПубликувано на: Пет Юни 24, 2005 1:56 pm 
3gpabeume, az sledia po-redovno www.paragliding-bulgaria.com, otkadeto pro4etoh kriti4nite repliki otnosno CV-to na Emil Nikolov v X-alps sastezanieto. Pozvolih si v4era da pusna edin mail do organisatora, sled 30 minuti mi zvanna Steve Cox i az 4istosarde4no mu razkazah za zagrijenostta na BG pilotite vav vrazka s u4astieto na Emil.N v X-Alps.
Za da ne sam golosloven, mailah mu adresa na Nasko, za da polu4i informazia ot "izvora" za smeshkite, na koito te sa se ulovili, sled kato sa publikuvani v saita na X-Alps. Mislia, 4e toi ve4e e polu4il dostoverna informazia, no ako vie sashto iskate da reagirate, vmesto da kritikuvate bezzabo tuk - mojete da izpratite mnenieto si direktno do Steve Cox - na mail adres: steve.cox@siemens.com
S koeto slu4aiat triabva da prikliu4i polojitelno, nadiavam se!
Hubav letatelen weekend ot men


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: X-Alps
МнениеПубликувано на: Пет Юни 24, 2005 3:57 pm 
Oggy Sweden написа:
3gpabeume, az sledia po-redovno www.paragliding-bulgaria.com, otkadeto pro4etoh kriti4nite repliki otnosno CV-to na Emil Nikolov v X-alps sastezanieto. Pozvolih si v4era da pusna edin mail do organisatora, sled 30 minuti mi zvanna Steve Cox i az 4istosarde4no mu razkazah za zagrijenostta na BG pilotite vav vrazka s u4astieto na Emil.N v X-Alps.
Ako vie sashto iskate da reagirate, vmesto da kritikuvate bezzabo tuk - mojete da izpratite mnenieto si direktno do Steve Cox - na mail adres: steve.cox@siemens.com
S koeto slu4aiat triabva da prikliu4i polojitelno, nadiavam se!
Hubav letatelen weekend ot men


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 24, 2005 4:28 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Апр 20, 2004 11:02 am
Мнения: 871
Местоположение: София
Тъй като беше споменато името ми, нека отново поясня: продължавам да съм на мнение, че подобна намеса би била уместна само от официална институция (разбирай - комисията по парапланеризъм в БНАК - ако такава съществува).


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пет Юни 24, 2005 7:48 pm 
KOLEGI,NE NI PRAVI CHEST DA KOMENTIRAME KOGOTO I DA BILO
PO TAKAV NACHIN !!!


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие: smeshnik
МнениеПубликувано на: Съб Юни 25, 2005 3:36 pm 
Molq vi, svirnete na asociqtiqta da go mahat toq smeshnik!


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Съб Юни 25, 2005 7:58 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Фев 27, 2005 2:35 pm
Мнения: 4
Местоположение: Sofia
Здравейте, казвам се Иван и съм член на Клуб Синю Небе. Начинаещ пилот на парапланер, но редовно чета форомите.
Това което ме сварзва с вапросният Емо е че от него си закупих каска. Не пряко а чрез един посредник който е парашутист. Та този посредник (може би втори собственник на каската
тогава аз сам трети незнам) ми разказа че Емо бил парашутист и много малко парапланерист, но бил и инструктор ако не се лъжа. До колкото сам чел от обяви Емо дори произвеждал екипировка за парапланеристи.
Незнам каската дали е негово производство, но на нея имаше натпис с неговото име и някакъв номер - изглеждаше използвана за състезание.

Чесно да ви кажа, незнам друг да е споменавал за него нещо от сорта на това че е състезател и че има някакви заслуги за самото летене.
Аз подктепям всички който искат да пролучат вапроса и дори да се подават всякакви молби за отстраняване.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: ...за думите...
МнениеПубликувано на: Нед Юни 26, 2005 2:56 pm 
Здравейте колеги,
Интересна дискусия се случва. Комична, но и трагична. До преди Емо да заяви участие, всички тези истории за него бяха просто фолклор. Разказваха се с нескрито възхищение за лудостта му, зевзещината, качеството му да убеждава хората... и да му вярват Добри Джуров или спонсори... С какво Емо е по-лош от колегите които завличат колеги със сериозни суми, обещавайки да им внесат оборудване; с какво е по-опасен от инструкторите които продават на учениците си спортни несертифицирани крила? Наслушали сме се на много повече истории (а някои са патили) за именити колеги, отколкото славата на емо да смесва истина с въображение. На всекиму на съвестта лежи истините които носи за себе си. Едва ли имаме право на действия, типични за отминал период, когато количество хора си с "морални" подбуди си присвоява правото да се нарича общество и да решава заради някой друг. Организаторите на състезанието имат статут - който отговаря на него може да участва. Съмнявам се че би помогнало на Емо в класирането ако беше писал в биографията си, че е генерал от парашутно-десантни войски на България... или че е возил на тандем Садам Хюсейн...
Небето обича летящите... с криле
Да са живи и здрави всички


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 27, 2005 11:15 am 
Emil Cvetkov Nikolov (42)

What are your best memories and biggest sportive successes?
My best memories are when I flew for the first time on 17.04.1987. A friend of mine and me founded this sport in Bulgaria. I have success in: I created and patented a special kind of equipment for paraplaners (for pilot's safety and rescuing tourists in mountain) my sports achievements are: 2nd place of the World Cup held in Shumen (Bulgaria) 1996, 4th of distant landing (in a circle) Pazardjik 2004.

What kind of sports do you do for endurance?
I do walks in the alpine and 15-20km walking on foot every day. Training in army helps me as well -I serve in parachute landing forces.

Why do feel fit enough to compete in one of the world's toughest adventure races?
I think I can do it because of my excellent training in the army for so many years and my personal training rules. Difficulties are challenge for my will and mental strengths.

What does paragliding mean to you and your life?
Paragliding is 85% of my life and spare time and the other 15% is making the paragliding useful for the other people and the environment.

What will be your strategy to succeed in the race?
The strategy will be built according to the situation.

Why did you choose your supporter?
He is a reliable young man, who has specific know ledges in meteorology and current technologies for global-communication.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Пон Юни 27, 2005 11:49 am 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 01, 2004 9:49 pm
Мнения: 1718
Местоположение: Бургас
Име: Красимир Цонев
Мале какви глупости... :roll:

_________________
MacPara Elan
Have nice flights!
Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: ...за думите...
МнениеПубликувано на: Чет Юни 30, 2005 8:19 pm 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2300
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Para написа:
С какво Емо е по-лош от колегите


ами разликата е че в в случая Емо вероятно ще "изложи" България пред света, докато останалите "колеги" си правят магариите предимно у нас

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: X-alps
МнениеПубликувано на: Чет Юли 07, 2005 5:25 pm 
Nyakolko paraplaneristi mi se obadiha po tozi povod i poiskaha
namesata na BNAK.

Polozhenieto spored men e slednoto:

(1) Az nyamam pravo ednoli4no da vsimam otno6enie, ponezhe tozi paraplanerist ne e 4len na klub ot BNAK, az ne mu poznavam podgotovkata i samiyat az ne sam pilot na paraplaner, za da moga da pravya precenki;

(2) Tova sustezanie e komersialno, ne figurira v kalendara na FAI, organizatorut ne iziskva ot u4astnicite da imat licenz i certificat za nivo na podgotovka.

(4) Kakto e predstaveno v sayta na organizatora, "Bulgaria" za men ozna4ava, 4e tozi pilot oficialno predstavlyava stranata, koeto ne e taka.

(4) Predlozhih na Komisiyata po paraplanerisam kum BNAK da vzeme stanovishte. Do momenta ne sam polu4il ni6to, na koeto da se pozova pred organizatora.

Spored men do momenta edinstvenoto ne6to, za koeto moga da uvedomya organizatora, e:
-- tozi pilot ne e 4len na nikoy club v sistemata na BNAK;
-- toy ne pritezhava licenz i certifikat;
-- ne e oficialno otoriziran da predstavlyava Bulgaria.
Ako Komisiyata po paraplanerizam namira, 4e toy nyama dostata4na podgotovka i bi mogal da predstavlyava risk za drugi u4astnici, tova mozhe da se dobavi.

N. Kaltchev
Predsedatel na Suveta na BNAK


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 24 мнения ]  Отиди на страница 1, 2  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов