Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 9:36 pm

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: 20-22.August .:: Shumen XC Open ::. 2021
МнениеПубликувано на: Съб Авг 14, 2021 10:16 am 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
По молба на Доктора публикувам линк към състезанието: https://xc.bnac.bg/event/shumen-xc-2021/

Можете да се записвате. Проблема който преди имаше (че писмата попадаха в SPAM) вече е преодолян.

Състезанието ще е много подобно на миналогодишното - ще има задачи с много стартови прозорци (обичайно на всеки 15 минути), а самите задачи ще са построени само на базата на една точка - старта. По отношение на точкуването - ще има само точки за разстояние и за време (за тези които стигнат до финала). Няма да има дискарди, така че се стремете да не допускате грешки!


Върнете се в началото
  Профил    +2 / -0 
 
 Заглавие: Re: Крос-кънтри състезание на Шумен
МнениеПубликувано на: Вто Авг 17, 2021 7:42 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 14, 2013 1:11 am
Мнения: 219
Местоположение: Бургас
Име: Христо Димитров
Доктора каза, че утре и вдругиден състезание няма да има и щом е така смятам, че трябва да се напише тук за да не отиде някой в Шумен и да си бърка 2 дни в носа. Аз например бях готов тръгнал.
Пп ако пак има чат в телеграм може някой да ме добави

_________________
Skywalk Mint


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Крос-кънтри състезание на Шумен
МнениеПубликувано на: Сря Авг 18, 2021 7:48 am 
Offline

Регистриран на: Вто Мар 23, 2004 10:58 pm
Мнения: 567
Местоположение: Шумен
Име: Явор Плашилски
Здравейте,
Заради прогнозите, по-голямата част от състезателите ще дойдат Четвъртък вечерта или Петък сутринта.
За да не ощетяваме болшинството, взехме решение първите 2 дни да са тренировъчни, а Петък, Събота и Неделя - състезателни. Нека всеки, който ще участва, да ми прати съобщение по телеграм, за да го добавя в двете групи на състезанието.

_________________
LOOK AT THE SKY, WE FLYING HIGH !
**********************************
Явор Плашилски
Element Fire 4 (червено/синьо)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: 20-22.August .:: Shumen XC Open ::. 2021
МнениеПубликувано на: Вто Авг 31, 2021 5:57 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Май 22, 2021 4:27 pm
Мнения: 9
Име: Ангел Симеонов
Няколко думи за съзтезанието.
Не съм присъствал на две еднакви Шуменски състезания. За първи път участвам с истински летящо XC крило. Тази година имаше малко хора в сравнение с други години. Организацията беше минималистична, но нещата се случваха добре. Присъствах на първите два летателни дни, само.
Първия ден старта беше обявен за Невша заради слаб С-СИ вятър, но по настояване на пилот и удобрение от шефа решихме да отидем на ЮИ старт при антените на Шумен. На Невша не е ставало. На старта имаше прозорец, в който ставаше за излитане. Местен пилот ми каза, че до 11:30 е препоръчително да се излети. Аз ислетях в 11:40. Първоначалното вадене беше трудно, но имаше и някаква поддръжка на склона. От първите излетели никой не се одави. По-късно не е ставало лесно за излитане. Доста хора не са летяли. Това, че бяхме по-малко хора беше добре за условията на старта. Във въздуха нещата, като че ли бяха лесни. След рижкия проход, в равнината, като чели стана по-трудно и аз се удавих.
Доста хора летяха от лебедка. Това също се оказа доста добър вариант.
Втория ден бяхме на Невша. Пак не бяхме чак толкова хора. Условият, като че ли не бяха лоши за излитане. Трябваше да се зачакват цикли иначе беше слабо. На моменти в цикъла беше силно, което резултира в извесен брой фалстартове на по-неопитни пилоти. Като цяло се излиташе - старта даваше. От хората, които излетяха в началото никой не се одави. После е имало одавени.
Деня беше с хубави темики и облаци. Според мен беше лесно минаването на Рижкия проход. След него стана по-трудно. Аз летях на Югозапад към Димитровград/Хасково. След петолъчката вятъра стана доста западен и в направлението което летях изчезнаха облаците. За сметка на това си работеш. Мисля, че да се държи западна посока беше по-добре, защото там имаше повече облаци, но аз не се усетих. Като цяло деня беше добър, не не за рекорди - вятъра беше слаб. Доста пилоти направиха около 200 км.
Третия ден не мога да коментирам.
Прибираният бяха импровизирани. Но, се случваха някак си. Втория ден си уредихме шофьор за нашата кола и прибирането ни се получи спокойно. Прибрахме и двама други пилоти, с което уплътнихме капацитета на техниката.
Благодаря на Доктора за организацията и съветите на стартовете.
Това което ми липсваше е масова вечеря с пилоти и тениски.
Яд ме е, че не летях третия ден малко, ама нямаше начин.
Целта на състезанието беше постигната - Доктора е първи :)


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: 20-22.August .:: Shumen XC Open ::. 2021
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 01, 2021 1:17 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Сеп 14, 2013 1:11 am
Мнения: 219
Местоположение: Бургас
Име: Христо Димитров
И на мен ми се въртят в главата разни впечатления и както винаги ще ги споделя. Не съм ок с тези безкрайни задачи. Обичам да летя. Обичам и шоколад с лешници. Като изям един ми става готино. Като изям 14 не ми става 14 пъти по-готино напротив става ми зле. 1ви ден 6ч летене, 2ри ден 6ч летене на 3я си тръгнах. 202км задача в произволна посока!? Разбирай през планината и през Камчия всеки път до втръсване. Направих едно клипче над Камчия и след това го изтрих. Сетих се, че имам 114 такива.. Нищо ново. Ако избера друга посока най-вероятно ще бедствам с прибирането още повече освен, че не е по вятъра. Предварително беше казано, че транспорт няма и ще си летим свободно. Ок само, че като си летя свободно аз лично не пускам. Не е останало време да пием по 1 кафе някъде из Шумен. За спане и ядене няма нужда да говорим.. За обиране по нощите също.
Това са си лично мои настроения и осъзнавам, че никой с нищо не ми е длъжен :wink: Занапред ще летя точно така - когато ми се лети понеже това е единствения смисъл на цялото упражнение. Това може да е 1 или 2 дни от цялото Шуменско или въобще да не ходя, ако преценя, че не си струва замръкването по села и паланки.

_________________
Skywalk Mint


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -0 
 
 Заглавие: Re: 20-22.August .:: Shumen XC Open ::. 2021
МнениеПубликувано на: Сря Сеп 01, 2021 11:59 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Апр 23, 2006 6:04 pm
Мнения: 1183
Местоположение: Велико Търново
Име: Ивелин Калушков
Аз затова си летях с безмоторника - 350 км таск и си кацаш в 6 часа на летището :). Е вярно може и да не е на летището и тогава хамалогията е по-голяма ама и по-социална :)

_________________
"Успехът не е траен, провалът не е окончателен, важна е волята да продължиш напред!" - сър. Уинстън Чърчил

Independence Dragon 3 M (бяло, черно, червено)/Advance Impress 2+
Aerodyne Massai M (червено, жълто, оранжево)/Advance Impress 2+
Advance Omega 8 - 27 (бяло, жълто, зелено)/Advance Impress 2+

Advance Omega X-Alps - 25 (зелено, бяло, синьо)/Advance Impress 2+

Изображение


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -0 
 
 Заглавие: Re: 20-22.August .:: Shumen XC Open ::. 2021
МнениеПубликувано на: Чет Сеп 02, 2021 7:09 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 05, 2004 4:52 am
Мнения: 2296
Местоположение: Сопот
Име: Николай Йотов
Десетата чаша вода в пустинята не е като първата. Съвсем очаквано рутината убива желанието за летене. Дори и да летиш 200 км по вятъра или да циклиш 350 км таскове около летището.
Откровенното мнение на Христо повдига важни въпроси за бъдещето на Шуменското състезание и най-вече за отношението ни към летенето.
Въпреки, че отдавна не съм участвал по състезания, мисля че Шуменското трябва да запази своят уникален формат - да летиш до откат, свободен като птица. Нещо което никое друго състезание не предлага. Единствено предлагам организаторите да подсигурят транспорта, дори и това да оскъпи състезанието. Споделянето на транспорта, солидарността (някои ще летят по-малко и косвено ще плащат за тези, които летят повече), фанелки, онлайн следполетни анализи (за да не се мъчат да се събират пилотите на едно място) и подобни организационни дейности трябва да са достатъчно да стоплят самотните пилотски души.

Промяната трябва да се търси най-вече в отношението на пилотите към летенето. Пиенето на кафе сутрин в центъра на Шумен, бирата вечер на кръчма и други форми на социализация няма да спасят за дълго положението с насищането.
Въпреки по-малкото разнообразие при равнинните полети, могат да се потърсят нови идеи и предизвикателства.
Например полета да си остане безкраен, но да минава през определена точка/зона (нещо като тренировка по дисциплина и заобикаляне на въздушни пространства, подпомагане на транспорта). Или пък да пробвате да си повишите прелетната скорост, повече работа със спийда, промяна на работният височинен диапазон. Или пък да си направите раздвоени спирачки и да пробвате нови техники за въртене в термика.
В края на краищата летим заради свободата и това че ни омръзва, че може да стане непоносима си е изцяло наш проблем.

_________________
www.nest.bg


Върнете се в началото
  Профил    +7 / -0 
 
 Заглавие: Re: 20-22.August .:: Shumen XC Open ::. 2021
МнениеПубликувано на: Пон Сеп 06, 2021 8:11 am 
Offline

Регистриран на: Пон Юли 04, 2016 8:41 am
Мнения: 51
Име: Ivo Bozhinov
Личното ми мнение е , че Шуменското без транспортна опция, била тя и по-скъпа, обезмисля цялото начинание, особено за пилоти , които не летят там често и не могат да си самоорганизират шофьор или ретривъл. Затова и се отказах - пускаш отпуска и освен на прогноза, разчиташ и на съмнителни опции за прибиране, особено в ковид врементата, където хората не спират на стоп. А може би съм грозен, или ги плаша...


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 8 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов