Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 9:15 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Реших да не летя
МнениеПубликувано на: Сря Яну 01, 2020 7:34 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 21, 2006 1:22 pm
Мнения: 456
Местоположение: Sofia
Реших да се откажа от летенето.
В момента така или иначе не летя, но на няколко пъти за малко да се завърна. (Може да се случи лесно - просто едно крило ми трябваше.) Малко от доста време съм на една ръка разстояние.
Причината е, че се захващам с нещо което изисква 100%. Летенето особено, ако човек иска да го прави една идея по-безопасно е доста ангажиращо. Брус ми беше казал, че да се поддържа усещане, когато няма време и възможност да лети… на седем дена поне веднъж отделя време за граунд хендлинг. Това му гарантира, че като отиде да лети ще е пресен - моториката му ще работи на 100%.
Аз съм доста емоционално свързан с летенето, защото то е изиграло много важна роля в живота ми. Беше първото мое нещо, което му даваше смисъл. Битката да стане част от живота ми беше трудна, но ползите бяха големи. Срещнах прекрасни хора и жени. Преживях много и разбрах, усетих много истински, че има нещо за което съм готов да платя с живота си. Беше и голяма школа, СИВ курсан на Геров, тандемния курс и особено най-якото състезание Шуменското, организирано от най-яките пилоте :)
https://youtu.be/cIopEDfr4wk
Раздялата ми с летенето почна точно там, защото там осъзнах, че се крия от проблемите в живота и от себе си с летене. Там разбрах, че искам да постигна нещо летейки и колко глупаво е това. Там се свързах с летенето, по нов начин, като напълно лишено от цел занимание. Просто преживяване, наблюдаване и чувстване. За първи път летях истински, без глупости в главата си.
Тогава реших, че летенето ще е част от решението. Реших да правя стартъпи с летене. Първия беше - тандемна услуга от нов тип. Той катастрофира, като скъсах кръстна връзка на коляно. Което беше супер странно, все едно вселената “нежно” ми каза да не се занимавам с това. Голям шок беше, но ме накара много да мисля.
Втория проект беше тоз dragonpilot.org Причината да се откажа http://www.dragonpilot.org/left
Преди финала. Някой хора са забелязали, че съм бил доста груб и агресивен. Осъзнах от къде идва това - проблемна връзка с близък човек. Самото осъзнаване беше достатъчно да намали проблема. Хората, към които съм проявявал агресия са се случили на случаен принцип и няма нищо общо с тях самите. Нищо лично.
Тази форма на комуникация не е особено конструктивна. Мислех, че доста съм напреднал в тази посока, но в последната дискусия в важния раздел се оставих да бъда провокиран и това ме върна в стари състояния. Промяната винаги е трудна и бавна. В раздел “маняна” целенасочено се държа грубо, защото там така или иначе не гоня конструктивност нито пък истина.
Краят идва с продажбата на сбруя и запасен. Това ще направи опит за завръщане труден. След като това се случи, ще пиша на админите да ми де-активират профила да няма връщане. То без мен и тоя форум става безмислен :)
Летенето ми позволи да бъда свободен, когато не можех да съм реалния живот. Сега е време да се откажа от него защото ми пречи.
Вече съм не летящ.
За финал любима песен на Madonna, не баш по темата, но за силата да кажеш сбогом. За да дойде нещо ново, старото трябва да си отиде.
П.С.
Решението взех преди два дена, но вчера не ми остана време да пиша и да оставя нещата в старата година.

https://youtu.be/TbaHVlxO87c


Върнете се в началото
  Профил    +8 / -4 
 
 Заглавие: Re: Реших да не летя
МнениеПубликувано на: Чет Яну 02, 2020 3:34 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 10:00 am
Мнения: 427
Местоположение: София
Име: Георги Стефанов
Аз също доста рядко летя напоследък, но пък се радвам повече :)
Мисля че сме едни килограми (зависи от сърмите които си ял по празниците или си пропуснал да ядеш), така че ако ти се долети, обади ми се да споделим моята екипировка ;)


Върнете се в началото
  Профил    +8 / -1 
 
 Заглавие: Re: Реших да не летя
МнениеПубликувано на: Съб Фев 22, 2020 9:09 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Мар 10, 2004 7:30 pm
Мнения: 283
Местоположение: Ботевград
Име: Иван Ценов
GeorgiDobrich написа:
Аз също доста рядко летя напоследък, но пък се радвам повече :)
Мисля че сме едни килограми (зависи от сърмите които си ял по празниците или си пропуснал да ядеш), така че ако ти се долети, обади ми се да споделим моята екипировка ;)


Е, теб други термики те вдигат сега :D

_________________
Щастие за всички даром и никой да не бъде пренебрегнат. Редрик Шухарт
http://www.redmine.org


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Реших да не летя
МнениеПубликувано на: Нед Мар 01, 2020 7:52 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Май 03, 2008 5:16 pm
Мнения: 200
Местоположение: Instagram/quietmup
Име: Пилот
днес вятъра реши да лети зиг заг


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -3 
 
 Заглавие: Re: Реших да не летя
МнениеПубликувано на: Пон Мар 02, 2020 10:44 am 
Offline

Регистриран на: Нед Юли 03, 2005 8:29 pm
Мнения: 111
Местоположение: Пловдив
Малий, направо се просълзих, четейки за личната драма и душевните терзания на Ангел!
Напомни ми нещо подобно, ето част:
"Реквием за Моето Летене ....Зима Е....Дърво и Камък от студ се пукат....Свирят страшни и някак си - безкрайни ветрове....Мъгли и Просмукано навсякъде от умрялата природа...Сняг до пояс или до колене....по стартове и до тях.... Но ето го зовът на Младите Летящи "Да ходим да летим Тук и Там, Сега..."

Ангеле, що са не съберете с Герганка, па да спретнете един як тандем и да творите трактати по философия и най-вече психология. ...може и малко художествена литература или мемоари- за разнообразие.

_________________
ЛюбоМ


Върнете се в началото
  Профил    +6 / -0 
 
 Заглавие: Re: Реших да не летя
МнениеПубликувано на: Пет Мар 13, 2020 9:00 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Май 03, 2008 5:16 pm
Мнения: 200
Местоположение: Instagram/quietmup
Име: Пилот
от днес запознанствата са само във въздуха и мечтите


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -2 
 
 Заглавие: Re: Реших да не летя
МнениеПубликувано на: Съб Мар 14, 2020 6:30 am 
Offline

Регистриран на: Съб Май 03, 2008 5:16 pm
Мнения: 200
Местоположение: Instagram/quietmup
Име: Пилот
вирус с двойна самоличност срещу извънземно без идентичност се срещат от време на време

познато ми е от някъде не си спомням добре :))))


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -3 
 
 Заглавие: Re: Реших да не летя
МнениеПубликувано на: Пон Мар 16, 2020 7:31 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 21, 2006 1:22 pm
Мнения: 456
Местоположение: Sofia
ЛюбоМ написа:
Малий, направо се просълзих, четейки за личната драма и душевните терзания на Ангел!
Напомни ми нещо подобно, ето част:
"Реквием за Моето Летене ....Зима Е....Дърво и Камък от студ се пукат....Свирят страшни и някак си - безкрайни ветрове....Мъгли и Просмукано навсякъде от умрялата природа...Сняг до пояс или до колене....по стартове и до тях.... Но ето го зовът на Младите Летящи "Да ходим да летим Тук и Там, Сега..."

Ангеле, що са не съберете с Герганка, па да спретнете един як тандем и да творите трактати по философия и най-вече психология. ...може и малко художествена литература или мемоари- за разнообразие.

В най-богатата и най-нормалната държава в целия европейски съюз хората са масово експери по психология, обаче... :lol:


Върнете се в началото
  Профил    +1 / -4 
 
 Заглавие: Re: Реших да не летя
МнениеПубликувано на: Сря Мар 25, 2020 8:19 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Май 03, 2008 5:16 pm
Мнения: 200
Местоположение: Instagram/quietmup
Име: Пилот
скръбно мие за тъпутъдяволче ;)

ангеле


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -7 
 
 Заглавие: Re: Реших да не летя
МнениеПубликувано на: Нед Апр 05, 2020 12:46 pm 
Offline

Регистриран на: Вто Ное 21, 2006 1:22 pm
Мнения: 456
Местоположение: Sofia
"The problem is that obviously good ideas are not thruly inovative, and truly innovative ideas often look like very bad ideas when they're introduced"
:lol:


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -3 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 10 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов