Leonardo | ФОТО
Дата и час: Чет Мар 28, 2024 11:22 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 
Автор Съобщение
 Заглавие: Необичайни самолети на софийското летище
МнениеПубликувано на: Пон Авг 03, 2020 8:54 pm 
Offline

Регистриран на: Нед Авг 21, 2016 10:21 am
Мнения: 33
Местоположение: София
Име: Иван Матеев
Днес докато си разхождах кучето над нас мина поредния 747. Прави ми впечатление, че от около 2-3 месеца на софийското летище кацат машини като С-17 (беше март или април), Boeing 777 и Boeing 747. Разцветките на тези, които съм видял са напълно непознати за мен. Другото странно е, че няколко пъти съм чувал нощем необичаен звук от самолет (голям) и когато отворя Flight Radar на него не излиза абсолютно нищо, все едно самолета лети с изключен транспондер. Преди малко пробвах да отворя списъка с кацналите самолети от днес и никъде нямаше 747. Може ли някой да разясни какво става :?:

_________________
Phi Allegro
Nova Sector


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Необичайни самолети на софийското летище
МнениеПубликувано на: Вто Авг 04, 2020 7:24 am 
Offline

Регистриран на: Пет Мар 26, 2004 10:53 am
Мнения: 109
Местоположение: Долна Митрополия
Име: Страхил Делийски
747 има сравнително често но в карго версия, както и АН124. От няколко месеца малко по-често кацат 767 и 777 на Omni Air които вършат услуги на американската армия и явно София е удобна точка чисто географски. Има също полети на Delta с A350 предполагам извършващи същите услуги, за този самолет може да се каже, че е необичаен а другите по-скоро не са такива. Не съм се интересувал каква е причината да са малко по-активни тези машини напоследък но не виждам нещо драматично да се случва освен странните им маршрути понякога. А относно flightradar имам наблюдения, че не винаги работи коректно, така че не го вземай за източник със 100% вярна и пълна информация.

_________________
LOOK, LEAN, TURN


Върнете се в началото
  Профил    +4 / -0 
 
 Заглавие: Re: Необичайни самолети на софийското летище
МнениеПубликувано на: Вто Авг 04, 2020 9:18 am 
Offline

Регистриран на: Нед Май 15, 2011 11:01 pm
Мнения: 177
Местоположение: Плевен - София
Име: Тихомир Иванов
Омни Еър Интернешънъл, както и Атлас Еър са американски чартърни компании, който предимно работят за Пентагона. Возят военни контингенти двупосочно между Щатите и Близкия и Среден Изток (Персийския залив и Афганистан). У нас кацат за презареждане с гориво, защото все пак са си пътнически версии на популярните самолети и нямат система за презареждане във въздуха. Делта с 350-ките явно са допълвали нуждата от чартъри, защото те и без друго в момента имат бол свободен капацитет от редовните си линии.

Прави впечатление и това, че някои от полетите да директно от военни бази в САЩ, междинен стоп в София и после директно във военна база в Залива. Това, че САЩ са избрали София за тези междинни спирки, а не летище в Турция или Гърция не е само заради по-ниски летищни такси или по-евтин керосин. Пентагонът парите не го бъркат. По-скоро това е критерии, че нивото на сигурност у нас е доста добро, колкото и да не ни се вярва.

_________________
I believe I can fly..
________________
Skywalk Chili 4 / Limited edition "Yellow"


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Необичайни самолети на софийското летище
МнениеПубликувано на: Вто Авг 04, 2020 10:01 am 
Offline

Регистриран на: Нед Авг 21, 2016 10:21 am
Мнения: 33
Местоположение: София
Име: Иван Матеев
RvE написа:
По-скоро това е критерии, че нивото на сигурност у нас е доста добро, колкото и да не ни се вярва.


Според мен нивото им на контрол над България е по-добро в сравнение със съседите :?

Иначе моите предположения бяха точно, че става въпрос за полети, обслужващи американската армия.

_________________
Phi Allegro
Nova Sector


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие: Re: Необичайни самолети на софийското летище
МнениеПубликувано на: Вто Авг 04, 2020 10:12 am 
Offline

Регистриран на: Нед Май 15, 2011 11:01 pm
Мнения: 177
Местоположение: Плевен - София
Име: Тихомир Иванов
Какъвто и да им е контролът си правят сметка къде им пребивава невъоръженият военен персонал. Другото място в Европа, където правят такива спирки е Германия.

_________________
I believe I can fly..
________________
Skywalk Chili 4 / Limited edition "Yellow"


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 5 мнения ] 

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов