Leonardo | ФОТО
Дата и час: Пет Мар 29, 2024 1:40 am

Часовете са според зоната UTC + 2 часа




Напиши нова тема Отговори на тема  [ 70 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща
Автор Съобщение
 Заглавие: The first Bulgarien Acro Championship?
МнениеПубликувано на: Вто Окт 05, 2010 1:38 pm 
Днес гледах страницата за проведените състезания. През последна година-две, няколко страни започнаха да провеждат свои шампионати.
Има ли идея за българско състезание?


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 05, 2010 3:17 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
няма защото (първо) имаме само един състезател и (второ) нямаме нито едно място за такива състезания... айде да кажем че може да си проведем състезанието в Македония примерно, но пак си остава безсмислено при положение че само един българин се състезава


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 05, 2010 3:39 pm 
DVD написа:
няма защото (първо) имаме само един състезател и (второ) нямаме нито едно място за такива състезания... айде да кажем че може да си проведем състезанието в Македония примерно, но пак си остава безсмислено при положение че само един българин се състезава

Малко съм изненадан от отговора. При толкова много водни площи в България, да се ходи чак в Охрид. Веселин Овчаров казал ли е, че няма места за състезания в България?


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 05, 2010 5:04 pm 
Ако правилно разбирам,всяко първо сестезание се прави повече с цел Шоу,не виждам защо в Б-я да не се направи такова.НИма всички са се родили състезатели и никога не са били несъстезатели?Това,че има само един български състезател не означава,че няма да има други желаещи за участие в едно импровизирано състезание!В общи линии защо винаги спомене ли се думата състезание се започва да се гледа с такава сериозност,все едно всички искат да участват заради резултати,а не заради шоу?
В Непал имаше организирано акро състезание,в което участваха начинаещи (поне на сейфти сеекшъна...защото състезанието не се състоя поради разни...непалски причини).
Аз бих участвал е вдно импровизирано Акро състезание на язовир Копринка...примерно!


Върнете се в началото
     +1 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 05, 2010 5:12 pm 
Offline

Регистриран на: Съб Юли 08, 2006 6:44 pm
Мнения: 841
Местоположение: чака Годо
Име: Пешо
Другарю Стоянов, с удоволствие ще ви гледам, подкрепям и наставлявам!

_________________
YouTube facebook


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 05, 2010 5:12 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
за да се проведе такова състезание в Бг има един единствен вариант - лебедка. този вариант обаче е свързан с много разходи и организация за които няма кой да плати (на този етап) - много по-лесно е да се отиде където става (Македония или Турция примерно) и там да се направи състезанието

единственото място що-годе-подходящо за фигури в България е язовир Въча, но там има една доста гадна особеност - самия язовир е доста тесен и ако се омоташ на голяма височина и има вятър - няма гаранция че ще паднеш във водата - други места не са открити...


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 05, 2010 5:34 pm 
Преди 2 години "Лети независим" организираха първия курс за безопасност на нашия язовир(Копринка.Точно така-моторница с лебедка.Смятам,че разходите за извеждането на пилот на подходяща височина над язовира с лебедка и моторница не са по-големи от извеждането на пилот на същата височина над Охридското езеро,считано от почти всяка точка на България.И все пак-целта на парапланеристките мероприятия в България не са популяризирането на спорта в Македония.Пак питам-само заради резултати ли ще се правят състезания?:)


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 05, 2010 5:37 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
състезания се правят за да се отговори на въпроса "кой е най-добър?" ...

ако този въпрос не стои - тогава се правят фестивали, събори и други подобни


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 05, 2010 6:06 pm 
Добре де-ще се отговори на въпроса "кой е най-добър?" (от сега всички знаят кой ще е най-добрия,ако участва Мена).НО нали се говори за популяризиране на спорта и т.н.? Не е ли това най-важното?А кой е най-добър е просто начин за постигане на целта!
Добре де,айде тогава да се организира събор на българските парапланеристи с масово къпане,като между другото ще се избере и най-добър.Голямо шоу ще падне!!!А може да се привлекат като спонсори най-яките производители на шампоани и душ-гелове :lol:


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Вто Окт 05, 2010 6:25 pm 
Offline

Регистриран на: Пон Авг 30, 2004 11:48 pm
Мнения: 301
Местоположение: haskovo
Даниеле , 25 сезона съм се състезавал в шампионатите на БФА / Българска Федерация Автомоделни спортове / и в повече от половината съм бил “най-добър“ , но на нито едно не съм се регистрирал за да разбера кой е най-добър ... , но пък 25 сезона ми беше купон .
... акрото ми идва в повечко , ама ша дойда да гледам !

_________________
недей да летиш по-бързо от твоя ангел пазител (бяло-син Aspen)


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Окт 06, 2010 12:53 pm 
Offline

Регистриран на: Чет Апр 29, 2010 9:54 pm
Мнения: 203
Местоположение: София
Ако се пренебрегне изискването за вода, места бол :mrgreen: . Мена не бива да участва според мен той трябва да е съдия на състезанието.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Окт 06, 2010 12:58 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
в крайна сметка който иска да организира акро-състезание - да заповяда... аз мога да му помогна със съвети кое как се прави.


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Окт 06, 2010 1:41 pm 
Ако ще се прави нещо, трябва да е по международните стандарти. Мисля, че ще има желаещи да станат спонсори.


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Окт 06, 2010 1:52 pm 
Offline

Регистриран на: Сря Авг 31, 2005 8:40 am
Мнения: 1980
Име: Даниел Димов
всеки който е спонсорирал парапланеризма в крайна сметка е отчел че се е набутал... ако има желаещи да спонсорират то обикновено е в следствие на красиви приказки и неверни обещания от страна на организаторите на събитията


Върнете се в началото
  Профил    +0 / -0 
 
 Заглавие:
МнениеПубликувано на: Сря Окт 06, 2010 2:37 pm 
Спонсорството не води преко до увеличаване на продажбите!Спонсорството е вид реклама, за която големите компании отделят бюджет,който трябва да се изразходи точно с тази цел.Какво означава,че всеки,който е спонсорирал състезание се е набутал? Вие организаторите какво обещавате на спонсорите,та смяташ,че се набутват?


Върнете се в началото
     +0 / -0 
 
Покажи мненията от миналия:  Сортирай по  
Напиши нова тема Отговори на тема  [ 70 мнения ]  Отиди на страница 1, 2, 3, 4, 5  Следваща

Часовете са според зоната UTC + 2 часа



Вие не можете да пускате нови теми
Вие не можете да отговаряте на теми
Вие не можете да променяте собственото си мнение
Вие не можете да изтривате собствените си мнения

Търсене:
Иди на:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Преведено от: SEO блог на Йоан Арнаудов